Ponúk

Orezávanie živých plotov - kedy a ako?

Orezávanie živých plotov - kedy a ako?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak znížite svoje zabezpečenie v nesprávny čas, poškodíte ho iba a dosiahnete opak husto rastúceho zabezpečenia.

Zaistenie živých plotov - nie je pochýb. K zníženiu zabezpečenia sa však musí pristupovať rôzne s rôznymi zaisteniami.

Opadavé dreviny, ktoré tvoria živý plot, napríklad hrab alebo európsky buk, ako aj zimák zelený, sa v zime, predtým, ako dôjde k upokojeniu vegetácie, dočkajú hlavného rezu. Druhé a menej zložité orezávanie plotov sa potom uskutoční v lete. Nemalo by sa to však robiť skôr ako začiatkom augusta. Tí, ktorí si pred augustom orezajú živé ploty, môžu ohroziť chov vtákov. Mnoho vtákov si pre stavbu svojho hniezda vyberie živé ploty.

Orezávanie živých plotov na ihličnanov

Vždyzelené alebo ihličnaté stromy musia dostať svoj hlavný výrez pred pučaním na jar a na jeseň silne orezávať. Pri týchto živých plotoch často nie je potrebné ďalšie zaistenie, pretože niekedy rastú veľmi pomaly, napríklad cesmína alebo tis. Pri rezaní sa uistite, že sú vyrezané nové jednoročné výhonky, aby sa čo najviac zvyšných púčikov nabádalo k dažďu.

Správny čas na orezávanie živých plotov- Počasie rozhoduje -

Nielen sezóna, ale aj poveternostné podmienky sú dôležitým kritériom pre orezávanie živých plotov. Slnečný deň je ideálny, ale nesmie tam byť žiadne popálenie. To by poškodilo čerstvo rezané výhonky a vysušilo ich. Zaistenie plotov je preto najlepšie ráno.

Hlavným dôvodom zaistenia je, že pobočky sa dobre vetvia, a tým poskytujú optimálne súkromie. Živé ploty sa nesmú radikálne orezávať, aby sa ihličnany po odrezaní živého plotu nestali plešatými zdola. Lepšie ich dať do atraktívneho tvaru.