Ponúk

Údržba stromových paprade - takto sa to robí


Stromové kapradiny potrebujú veľa vody

Vonku, v zimnej záhrade alebo v byte, sú stromové kapradiny príjemnou alternatívou k iným rastlinám. Prečítajte si, ako sa postarať o stromové paprade, ktoré máte doma.

Rastliny potrebujú veľa vody
Filigránové listy paprade rastú priamo z kmeňa. Rastlina môže rásť veľmi veľká a má ju rada, keď môže stáť v tieni. Rovnako ako papradie vonku, ktoré tiež preferujú tieň. Pretože pôvodným domovom kapradín je Nový Zéland a Austrália, rastliny vždy potrebujú dostatok vody. Nasávajú to do kufra a správajú sa podobne ako machy, ktoré tiež absorbujú a ukladajú vodu. To znamená, že ich musíte vždy udržiavať vlhké. Ak je miesto slnečné, paprade potrebujú viac vody ako obvykle.

Nezabudnite naliať
Ak náhodou napijete príliš málo vody, listy môžu zomrieť veľmi rýchlo. Toto však nie je zlomená noha, pretože z kmeňa rýchlo vznikajú nové lístky. Na zavlažovanie by ste však nemali zabudnúť natrvalo. Ak idete na dovolenku, mali by ste sa opýtať svojich susedov alebo priateľov, či by mohli zalievať rastliny vo vašom byte a na záhrade. Stromové kapradiny sa najlepšie prezimujú pri teplotách pod 10 stupňov.