Dom a záhrada

Boj proti plesniam - ako to funguje


Pravidelne kontrolujte svoje rastliny

Pleseň je huba, ktorá môže ovplyvniť mnoho rastlín. Vonku aj v byte alebo v zimnej záhrade. Naučte sa, ako bojovať proti plesniam tu.

Pravidelne kontrolujte rastliny
Prášková pleseň sa nešpecializuje na jednu rastlinu, ale môže infikovať veľa. Preto je o to dôležitejšie, aby ste pred tým svoje rastliny chránili. Ako prvé opatrenie by ste mali rastliny pravidelne kontrolovať. Ak je na nich biely povlak, napadnuté listy by sa mali okamžite odstrániť. Toto je jediný spôsob, ako zabrániť šíreniu.

Aktívne bojujte proti plesniam
Okrem toho je potrebné aktívne bojovať proti múčnatke. Používajú sa takzvané fungicídy, ktoré sú k dispozícii v špecializovaných predajniach (odporúčame Compo Duaxo). Infikované rastliny sa s ňou opeľujú, čím sa huba ničí. Prípadne by ste mali použiť aj toniká. Nesmiete zabudnúť ani na pravidelné hnojenie postihnutých rastlín tak, aby bola zakrytá rovnováha živín. Uistite sa, že nedáte dusík, pretože je to obzvlášť stráviteľné pre huby a posilňuje sa jeho rast. Ak budete dodržiavať všetky tieto pravidlá správania, pleseň by mala byť čoskoro minulosťou.

Video: Ako zlikvidovať pleseň na stene. Ako sa zbaviť plesne (Septembra 2020).