Záhradné tipy

Vystrihnite vavrín - takto sa to robí

Vystrihnite vavrín - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Orezávanie v marci a júli

V záhrade alebo ako živý plot si môžete nechať zátoku ako osamelú rastlinu. Ale na rozdiel od iných živých plotov musíte vyrezať vavrín.

Vystrihnite vavrín pomocou záhradných nožníc
Tu by ste nemali prichádzať s orezávačom plotov a orezávať veľké plochy. Ak sú listy odrezané, odumrú a zvyšuje sa riziko ochorenia. Nielen, že to vyzerá škaredo, ale tiež nie je dobré pre rastlinu. Vavrínový rez by sa preto mal vždy uskutočňovať pomocou záhradných nožníc. Aby ste to dosiahli, oddelte vetvy jednotlivo, tesne nad listom alebo púčikom. Takto vavrín vždy vyzerá krásne a môže byť uvedený do perfektného stavu.

Orezávanie v marci a júli
Mimochodom, môžete robiť korekcie po celý rok, vavrín v tomto prípade nie je naštvaný. Väčšie prerezávanie by sa malo uskutočniť v marci a znovu v júli. Dbajte však na to, aby sa v kríkoch alebo živých plotoch nenachádzali žiadne vtáky. Ak je to váš prípad, mali by ste sa vyhnúť júlovému zníženiu. Inak môžete vykonať opravy kedykoľvek.

Tvarujte puzdro
Záleží len na vás, v ktorej forme si nakrájate vavrín. Vlastne má rád všetky ozdobné tvary. Je dôležité, aby ste sa na tvar neustále pozerali z určitej vzdialenosti. Toto je jediný spôsob, ako najlepšie odhaliť nezrovnalosti.