Starostlivosť

Vytvorenie vyvýšenej postele - 4 výhody


Položte vyvýšené postele

Stále častejšie vidíte, že amatérski záhradníci vytvárajú vyvýšenú posteľ. Iste, pretože vyvýšená posteľ má mnoho výhod.

Záhrada je skvelá
Záhrada je naozaj skvelá. Tu môžete naozaj pustiť. Mnohí majú na svojej záhrade vyvýšenú posteľ. Možno ste už zvážili, či by ste si nemali vytvoriť takúto posteľ. Takéto postele ponúkajú určité výhody. Tu sú uvedené výhody pre vás.

Vytvorenie vyvýšenej postele - 4 výhody

  1. Na zdvihnutých posteliach sa ľahšie pracuje. Už sa nemusíte ohýbať a starať sa o svoje chrbát.
  2. Chované postele nie sú pre škodcov tak citlivé. Slimáky zvyčajne nedosahujú túto výšku vôbec. Preto sú v dobrých rukách bylinky, šaláty a zelenina. Ale dávajte si pozor na hraboše, môžu sa vyhrabať zdola. Tu by ste mali okamžite zasiahnuť počas výstavby. S drôtenou sieťou s úzkymi okami zabránite volejom v návšteve vyvýšenej postele.
  3. Čím vyššie sú rastliny umiestnené, tým viac svetla dostávajú.
  4. Zvýšená posteľ dáva záhrade novú, úplne inú štruktúru. Môžete navrhnúť niekoľko poschodí a dať svojej záhrade svoje vlastné prostredie. Zvýšená posteľ je jednoducho očarujúca a všade vyzerá dobre.

A teraz do práce
Ak ste už presvedčení o mnohých výhodách vyvýšeného lôžka, nemali by ste už dlhšie váhať a okamžite začať pracovať. Postavenie vyvýšenej postele vyrobenej z klenotových tehál je rýchle a ľahké. Nemali by ste však začať príliš neskoro, aby ste zhromaždili materiál na doplnenie vyvýšenej postele. Drevo, lístie, odrezky tráv a zrelý kompost tvoria hlavnú časť výplne. Ak nemáte vlastný kompost na naplnenie vyvýšeného lôžka, môžete ho lacno získať z miestneho recyklačného strediska.