Tipy a triky

Ivy - klasická horolezecká rastlina


Ivy nepotrebuje osobitnú starostlivosť

Ivy je lezecký umelec a veľmi ľahko udržiavateľná rastlina, ktorá sa nachádza takmer v každej záhrade. Čítajte tu, na čo by ste mali pri starostlivosti o vaše dieťa dávať pozor.

Ivy je vlastne celkom nenáročná
Ivy nepotrebuje špeciálnu starostlivosť, darí sa mu na slnku aj v tieni. Okrem toho môžete rýchlo vyvolať veľkú súkromnú obrazovku s brečtanom. Tam, kde iní umiestnia paravana alebo používajú šplhavé rastliny, ktoré rastú príliš pomaly, máte rýchlo rastúcu obrazovku ochrany súkromia s brečtanom. Okrem toho môžete veľa skrývať s brečtanom a tiež nastaviť prízvuky na záhrade. Len to vyskúšajte. Budete prekvapení, ako rýchlo sa skrývajú nevzhľadné miesta na záhrade.

Ivy tiež stúpa po stenách
Ivy rastie všade, stačí si dať pozor, aby sa nerozširovala. Takže môžete nechať kmene stromov vyrastať a mať nielen vrchol stromu, ale aj kmeň stromu. Kryty ako rám na nádoby na odpad alebo plot okolo kompostovej hromady sa rýchlo dobijú. Ivy bez problémov stúpa po stenách, čím zdobí dom. Divoko romantický vzhľad sa nedá vylúčiť z ruky a každý do vašej záhrady vrhá zvláštne pohľady.