Záhradné tipy

Miesto pre plamienok - slnko alebo tieň?


Clematis sa v tieni cíti veľmi pohodlne

Clematis je vlastne lesná vinič. To znamená, že horolezec má rád tieň v tieni. Ideálne miesto pre plamienok by však malo spĺňať určité požiadavky.

Žiadne priame slnečné svetlo
Clematis sa v tieni skutočne darí celkom dobre. Prostredníctvom šľachtenia sa darí aj na slnku bez problémov. Mali by ste však potom zatieniť spodok plamienok. To znamená, že spodná časť rastliny by nemala byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Takže ak je miesto na priamom slnku, potom má zmysel umiestniť pred neho iné rastliny, aby sa zabránilo slnku. Uistite sa však, že je k dispozícii dostatočný voľný priestor, aby sa klematis nestlačil. Veľmi vhodné sú aj rastliny prízemnej pokrývky.

Pomôžte iným spôsobom
Ak taká vec neexistuje alebo nemáte priestor na umiestnenie iných rastlín pred ňu, existujú aj iné spôsoby, ako si pomôcť. Polkruhový nástenný hrniec je ideálny na ochranu klíčku. Môžete tiež nahromadiť niekoľko kameňov a dať posteli dokonca opticky krásny dotyk. Ale buďte opatrní: nebránite rastu plamienok. Venujte pozornosť primeranému zatieneniu nôh, potom sa naozaj nemôžete pokaziť.


Video: LUNATIC GODS - Kupalo Slnovrat letný OFFICIAL VIDEO HD (August 2021).