Sadenice

Boj proti lily kuracie - ako to funguje!


Kurčatá Lily milujú cibuľové rastliny

Konvalinky sú malé, červené chrobáky. Tieto kurčatá majú radi najmä cibuľové rastliny. Prečítajte si, ako môžete bojovať proti lily sliepky.

Kurčatá Lily milujú cibuľové rastliny
Vzhľadom k tomu, ľalie kurčatá majú jasne červenú farbu, je ľahké ich zistiť. Obzvlášť si užívate pobyt na ľaliách a okusovanie listov. Ak nájdete takýchto chrobákov, mali by ste urobiť test. Držte chrobáka pri uchu, nenechajte ho plaziť sa, ale počúvajte, či cvrliká. Ak je to tak, mali by zazvoniť výstražné zvončeky, pretože potom je to vlastne ľstivé ľalie kurča.

Boj proti lily kuracie - ako to funguje!
Je dobré, že tieto zvieratá sú také krásne červené, že ich vidíte veľmi dobre a len ich zbierate. Ich zber je, bohužiaľ, trochu ťažký, pretože chrobáky často rýchlo klesajú. Mali by ste venovať pozornosť larvám, ktoré majú červenú a žltú farbu a ktoré sa k rastlinám drží. Tieto larvy sú však často maskované. Mali by byť odstránené pomocou. Na odstránenie lariev by ste mali rastlinu postriekať prúdom vody. V prípade silného zamorenia pomáha roztok mäkkého mydla. Pomôcť by malo aj zaprášenie kamennej múky alebo vápna z rias.

Video: My Friend Irma: Acute Love Sickness Bon Voyage Irma Wants to Join Club (Septembra 2020).