Nápady a inšpirácia

Chráňte rastliny pred pádom - 2 tipy

Chráňte rastliny pred pádom - 2 tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Váha hrnca s kameňmi

Ak máte napríklad črepníkové rastliny musí stáť na verande, potom viete, že také rastliny musia byť chránené pred pádom.

Kvetináče môžu rýchlo spadnúť
Ak máte záhradu, pravdepodobne použijete aj kvetináče, ktoré sa väčšinou používajú na terase. Tieto hrnce sú obľúbené aj na balkóne. Ale to môže byť problém. Konkrétne, ak máte v kvetináčoch veľké a svieže rastliny, ktoré ponúkajú veľkú plochu napadnutia vetrom. Potom sa stáva nie zriedka, že sa to jednoducho fúka okolo rastlín vrátane kvetináča. Existujú dva spôsoby, ako tomu zabrániť. Vyskúšajte dva tipy nižšie.

Chráňte rastliny pred pádom - 2 tipy

„Tip 1:
Zviazať rastliny pevne. Znie to jednoducho, ale nie vždy. Pretože by ste nemali spracovať reťazec. To môže rezať do kmeňa a poškodiť rastlinu. Preto by ste mali vždy používať mäkký materiál. Napríklad Bast je vhodný. Okrem toho by ste mali chrániť kmeň kmeňa penou.

„Tip 2:
Môžete tiež zvážiť hrniec s kameňmi alebo ho vložiť do väčšieho kvetináča, ktorý je tiež naplnený kameňmi. Táto závažnosť by mala byť dostatočná na to, aby vietor nemohol tak rýchlo prevrhnúť rastliny.