Záhradné tipy

Jablká majú zlé miesta - bojujte a zabráňte hnilobe Monilia

Jablká majú zlé miesta - bojujte a zabráňte hnilobe Monilia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak už jablká hnijú na stromoch, je to samozrejme pre každého hobby záhradníka veľkým sklamaním, pretože tieto plody už nie sú vhodné na zber.

Monilia ovocie hniloba robí jablká plesnivé

V najbežnejších prípadoch je príčinou huba, ktorá kazí ovocie. Je to takzvaná hniloba ovocia Monilia, ktorá je prenášaná hubou stromu nazývanou Monilia fructigena. Pleseň preniká ovocím drobnými zraneniami. Iba chrasta alebo poškodenie kože kožou osami stačí na to, aby huba spôsobila problémy s ovocím. Široké hnedé hniloby sú vymedzené belavými a prstencovými hríbovými hríbmi a sú typickými znakmi napadnutia hubami.

Bojujte proti Monilii

Infekcia hnilobou Monilia sa zvyčajne začína u rastlín a častí rastlín, ktoré už boli infikované. Preto pravidelne a starostlivo odstraňujte všetky ložiská infekcie.

Krok 1:
Ako preventívne opatrenie v zime odoberte zakrpatené ovocie, ktoré sa označuje ako tzv. Ovocné múmie. Zozbierané jablká tiež zbierajte. Tieto plody sú často napadnuté hubou a nové výhonky sa infikujú počas kvitnutia (prenos spórami).

Krok 2:
Listy napadnutého stromu, ktoré sú na zemi, sa musia tiež dôkladne odstrániť. V tomto prípade by recyklácia listov mala skončiť v koši na odpad, nie v komposte, aby sa huba už nemohla množiť v záhrade.

Krok 3:
Vystrihnite choré výhonky späť do dreva hlboko pod miestom zamorenia.

Zabráňte hnilobe ovocia Monilia

Jablone na slnečnej lúke - Riziko nákazy hnilobou ovocia Monilia sa už dá znížiť výsadbou jabloní. Rozhodnite sa pre odrody jabĺk, ktoré preukázali skúsenosti, nie sú veľmi citlivé na hnilobu ovocia Monilia a zasadte ich na slnečnom a vzdušnom mieste. To zlepšuje vetranie a umožňuje rýchle zaschnutie po daždi. To spôsobuje, že huby vo všeobecnosti ťažšie infikujú stromy. Z tohto dôvodu sa odporúča pravidelné odstraňovanie vrcholov stromov.

Tip: Dávajte však pozor, aby ste neprijali takéto rezné opatrenia, kým stromy prinášajú ovocie. Inak by sa jablká mohli spáliť a začať hniť.

Venujte pozornosť vyváženému oplodneniu jabloní. Okrem toho môžete zvýšiť odolnosť svojich stromov pomocou špeciálnych prípravkov na spevnenie rastlín.

Pretože huba môže preniknúť ovocím cez poškodené oblasti, mali by ste sa vyhnúť zraneniam a zraneniam, ako je to len možné. Môže to byť napríklad spôsobené škodcami jabloní, ako je obal jabĺk, alebo vtákmi. Aby ste ich držali ďalej od svojho ovocia, môžete k stromom napríklad pripevniť ochranné siete na vtáky.Komentáre:

 1. Malagigi

  Niečo nevyjde takto nič

 2. Enrico

  It goes without saying.

 3. Robin

  Mýliš sa. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 4. Kendhal

  Aká pozoruhodná fráza

 5. Marg

  V tomto je niečo.

 6. Brajar

  ktorá rekvizita sa objaví, ktorá tamtáNapíšte správu