Starostlivosť

Škodcovia v júli - buk, múčnatka, kapusta biela


Húsenice rastlín bielej kapusty poškodzujú

Škodcovia nie sú len otravní, ale ničia aj naše krásne kvety. Prečítajte si, ako môžete identifikovať škodcov, ktoré sa vyskytujú v júli.

Menej škodcov - menej starostí
Čo by boli naše záhrady krásne a čo by sme sa menej obávali, keby neboli všetci škodcovia, ktorých naše rastliny nijako zvlášť nemajú radi. Existuje nespočet týchto škodcov, nie je možné ich všetky vymenovať. Preto sa chceme obmedziť na tri, ktoré sa vyskytujú hlavne v júli.

Škodcovia v júli - buk, múčnatka, kapusta biela

  1. Buková voška: Ovplyvňuje hlavne živé ploty. Môžete to povedať zo skutočnosti, že sa listy skrútia a zhnednú. Dôvodom je medovica, ktorú produkuje voš, a tým spôsobuje plesnivosť.
  2. Pleseň: Táto huba sa môže rozvíjať na všetkých druhoch rastlín. Skladá sa z bieleho povlaku, ktorý sa vyskytuje hlavne na vrchnej strane plachty. Ovplyvnená je aj zelenina.
  3. Kapusta biely motýľ: Nie motýľ je škodlivý, ale húsenice. Tieto jedia veľa listov a nechávajú rastliny holé, čo vedie k smrti. Tento škodca by ste mali zbierať z príslušnej rastliny.

V opačnom prípade bude použitie bez výskytu škodcov vo všetkých troch prípadoch. Aj keď by ste sa mali v záhrade do značnej miery obísť bez chemikálií, niekedy to tak nie je.