Ponúk

Dôležité v zimnej záhrade - výška rastlín


Rastliny by nemali zasiahnuť strop

Máte zimnú záhradu? Potom viete, že je treba veľa zvážiť. V zimnej záhrade je dôležité, aby ste venovali pozornosť výške rastlín.

Rastliny by mohli zasiahnuť strop
Ak máte zimnú záhradu, máte zelenú po celý rok. S tým však má veľa práce. A musí veľa venovať pozornosť. Napríklad výška jednotlivých rastlín. Pretože keď sú stromy alebo palmy príliš vysoké, môžu veľmi rýchlo zasiahnuť strop a zhoršuje sa rast.

Palmy zvyčajne rastú veľmi vysoko
Pred nákupom rastlín by ste si mali vždy uvedomovať, aké vysoké budú. Hneď od začiatku sa dá povedať, že palmy sa zvyčajne stávajú veľmi vysokými a sú vhodné iba pre zimné záhrady, ktoré sú vyššie ako jedno poschodie. Listnaté stromy, najmä tie, ktoré sa dajú dobre rezať, sa však dajú použiť s istotou, nerastú príliš vysoko na výšku.

Venujte pozornosť šírke stromov
Olivové stromy, orchideové stromy a citrusové stromy sú obzvlášť vhodné pre zimnú záhradu. Odporúčajú sa aj čistiace prostriedky na valce, stromy rohovníku a stromy zo stromov dreva. Tieto stromy rastú huby po mnoho rokov, než sa stanú malými stromami. Venujte pozornosť nielen výške, ale aj šírke stromov.