Výzdoba

Ako mesiac ovplyvňuje záhradu?

Ako mesiac ovplyvňuje záhradu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Početné záhradníci prisahajú na mesiac a iba na záhradu v určitých časoch. Ak tiež veríte v silu mesiaca, mali by ste si ju prečítať tu.

Po celé desaťročia ľudia vedeli, že Mesiac určuje ich život, a mnohí záhradníci prisahajú na Mesiac a iba na záhradu v určitých časoch. Mesiac sa týka najmä ukončenia samostatnej práce. Individuálne záhradníctvo by sa preto malo vykonávať iba v určitých mesiacoch mesiaca. Aj lunárny kalendár je venovaný záhradkárstvu s rôznymi symbolmi, ktorý poukazuje predovšetkým na najlepšie obdobia výsevu a výsadby širokej škály okrasných rastlín.

Tip: Vždy majte na pamäti, že záhradníctvo by sa nemalo robiť v dňoch, keď v mesačnom kalendári nie je žiadny symbol záhrady.

Poloha mesiaca rozhodujúca

Záhradníctvo po mesiaci je starodávna tradícia, ktorá určovala jednotlivé outdoorové aktivity po stáročia. Najmä v minulosti ľudia venovali oveľa viac pozornosti mesiacu a prírode, takže väčšina tipov je tiež starodávna rada. Tento aspekt hrá dôležitú úlohu, najmä v súvislosti s kontrolou škodcov.

Všetko, čo súvisí s vodou alebo tekutinami, by malo byť ovplyvnené mesiacom, teda prinajmenšom predpoklad všetkých „záhradníkov mesiaca“. To, či sa má obsadiť alebo nie, je vždy rozhodujúce postavenie mesiaca. Mesiac stojí, rovnako ako slnko, niekedy vyššie a niekedy nižšie. Táto pozícia nemá nič spoločné s voskujúcim alebo klesajúcim mesiacom, ktorý je často zamieňaný.

Príklady záhradníctva po mesiaci

Tip na knihu: obývacia záhrada
  • zostupný mesiac:
    dobrý čas na výsadbu zeleniny (vrátane zberu), trvaliek a stromov
  • vychádzajúci mesiac
    dobrý čas zberu ovocia, kvetov a listov

Viac o spojitosti medzi mesiacom a záhradou sa dozviete v knihe The Living Garden: Záhradníctvo v pravý čas - v súlade s rytmami mesiaca a prírody. prečítať.