Starostlivosť

14 populárnych tekvicových odrôd


Tekvica je špeciálna

Aj v tých najmenších záhradách je tekvica veľmi obľúbená. Dovoľujeme si Vám predstaviť 14 populárnych odrôd tekvice.

Vytvorte chutné pokrmy

Tekvica je veľmi špeciálna. Nielenže s tým môžete vyzdobiť svoj domov, ale tiež jesť určité druhy tekvice. Môžete ho použiť napríklad na prípravu polievky alebo pyré. Môžete tiež jednoducho slúžiť tekvici ako sprievod k vynikajúcemu menu. V skutočnosti neexistujú žiadne obmedzenia pre vašu fantáziu. Radi by sme Vám predstavili 14 populárnych odrôd tekvice, ktoré chutia naozaj chutne.

14 populárnych tekvicových odrôd

1. Hokkaido:
Hokkaido je pravdepodobne najobľúbenejšie tekvica v súčasnosti, pretože sa vďaka svojej tenkej pokožke dá dokonca variť celé. Jeho relatívne malé ovocie (približne 2 kilogramy) sa dá výborne použiť na polievku, pyré alebo ako zeleninu.

2. Sladké knedle:
Sladké knedle sú rovnako vhodné na tieto účely kuchyne. Jedná sa o malé krémovo sfarbené ovocie, ktoré má tmavé pozdĺžne drážky. Sladká knedľa má pevné mäso, ktoré je mierne sladké.

3.Piena di Napoli:
Toto je tekvica v tvare fľaše. Dužina je žltooranžová a má aromatickú chuť. Táto tekvica je veľmi univerzálna.

4. Zimný luxus:
Pomocou tejto tekvicovej odrody môžete pripraviť koláče, polievky, pyré a džemy. Táto tekvica je však tiež veľmi vhodná na rezbárstvo, pretože je takmer guľovitá.

5. Biskupský klobúk:
Biskupský klobúk je tiež veľmi obľúbený v kuchyni, ale môže sa konzumovať iba surový - napr. v šaláte.

6. Ambercup:
Ambercup má ľahkú gaštanovú chuť. Preto je ideálny na prípravu koláčov a sladkých jedál.

7. Baby Bear:
Okrem toho je veľmi obľúbená všestranná strava Baby Bear. Túto tekvicu môžete tiež použiť na výrobu pyré, polievok, koláčov alebo džemov. Môžete tiež naplniť tekvicu.

8. Maslová tekvica / maslová orech:
Maslová tekvica je tiež veľmi obľúbená, pretože sa pri varení nerozpadá tak ľahko. Nesmie sa to zamieňať s pretiahnutým, šedozeleným maslovým orechom, ktorý sa dá pri varení v surovom stave pripraviť veľmi chutne.

9. Delicata:
Delicata je veľmi vhodný na grilovanie a naparovanie. Má sladkú dužinu. V Spojených štátoch sa táto tekvica nazýva aj sladké zemiaky.

10. tekvica:
Acorn squash je veľmi vhodný na vyprážanie. Táto tekvica je tiež rád vypitvaná a naplnená. Môžete tiež olúpať tekvicu a vyprážať dužinu.

11. Mandarín:
Táto tekvica dostala svoj názov podľa rebrovanej kože, ktorá pripomína mandarínku. Táto tekvica chutí sladko. Môžete naplniť tekvicu, vyprážať dužinu alebo ju použiť na pečenie.

12. Patisson:
Patisson je zvlášť vhodný na konzervovanie. To je tiež pekná ozdobná tekvica.

13. Muscade de Provence:
Ak máte radi chuť muškátového orieška, mali by ste si vybrať Muscade de Provence.

14. Severná Georgia:
Na druhej strane pretiahnutá severná Gruzínsko chutí oveľa krajšie. Dužina je tmavožltá až oranžová, suchá, pevná a chutí veľmi sladká.