Sadenice

Hnojenie vodných rastlín - ako a kedy?

Hnojenie vodných rastlín - ako a kedy?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vodné rastliny v skutočnosti nepotrebujú žiadne hnojivo, pretože záhradný rybník obsahuje prírodné hnojivo. Niektoré rastliny rybníka však potrebujú trochu zasiahnuť.

Je všeobecne známe, že rastliny na záhrade je potrebné z času na čas oplodniť. V mnohých vzorkách je optimálny rast a vysoký výnos dosiahnutý iba dodávaním živín. Ale čo vodné rastliny? Naozaj potrebujete hnojiť vodné rastliny? Tu sa názory a názory majiteľov rybníkov a záhradkárov líšia. Zatiaľ čo malá časť jednoznačne podporuje hnojenie vodných rastlín, väčšina je proti tomuto opatreniu.

Áno, môžete tiež hnojiť vodné rastliny, ale ak sú vodné rastliny nadmerne hnojené, hniloba alebo spaľovanie je na dennom poriadku. Okrem toho vo vode zostáva príliš veľa živín a potom sa otvára tvorba rias. Hnojenie vodnej záhrady sa preto nezakladá na pôsobení, ale iba na reakcii, pri ktorej sa do prírodného cyklu zavádzajú iba špecifické a hospodárne potraviny.

Vodné rastliny hnojia iba v prípade núdze

Ak sú rastliny umiestnené v rybníku, nie je potrebné pridávať hnojivo. Zahreje sa iba vtedy, keď rastliny vykazujú známky nedostatku, ako je žltkastá farba a zlé kvitnutie. Potom môžu byť pridané živiny za predpokladu, že zhoršenie stavu rastlín nemá nič spoločné s príliš hustým rybníkom. Ale buďte opatrní: rastliny jazierka, ktoré menia farbu, nemusia byť nevyhnutne choré. Vodné rastliny majú červenohnedú farbu, najmä na jeseň. V prípade potreby je tiež možné priame hnojenie vodou. Je lepšie hnojiť vodou, pretože jej účinnosť nie je taká intenzívna a hnojenie je jemnejšie.