Sadenice

Osvetlenie záhrady - nastavte akcenty pomocou mesačných svetiel

Osvetlenie záhrady - nastavte akcenty pomocou mesačných svetielWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka krásnemu osvetleniu záhrady môžete nastaviť veľmi zvláštne akcenty. Napríklad mesačné sviečky vytvárajú veľmi atmosférické svetlo.

Mesačné svetlá vytvárajú atmosféru atmosféry

Predajcovia značne rozšírili svoj sortiment

Kým Moonlight boli kedysi ponúkané iba vo forme sfér, rozsah maloobchodníkov sa teraz výrazne rozšíril. Hemisféry, palice svetla, tvary kocky a podobne sú dnes k dispozícii. Okrem toho už nie sú k dispozícii iba vo farbách matného skla, ale je možné ich zakúpiť aj s rôznymi farebnými svetlami (vymeniteľné farebné filtre). Stále obľúbenejšie sú mesačné sviečky s meniacimi sa svetelnými efektmi a nové zvukové gule, ktoré kladú veľký dôraz najmä na záhradné slávnosti.

Materiál a technológia

Často aj vodotesné mesačné svetlá sú vyrobené z plastu odolného voči UV žiareniu, čo ich robí obzvlášť robustnými vonku. Silné kolísanie teplôt od -30 ° do + 75 ° vo všeobecnosti nepredstavuje pre Moonlight žiadne problémy za predpokladu, že sa kúpia vysokokvalitné verzie týchto žiaroviek. Pretože mnoho lacných výrobkov z imitácie niekedy nemá rovnakú materiálovú konzistenciu.

Väčšina mesačných svetiel (prevádzka sieťovej zástrčky) je vybavená energeticky úspornými žiarovkami (zvyčajne 240 V). Alternatívne sú k dispozícii aj s nízkym napätím 12 V. Výrobcovia s elektronickými predradníkmi často ponúkajú veľmi veľké mesačné svetlá.

Flexibilné mesačné svietidlá majú tiež batériu, čo znamená, že môžu optimálne poskytovať svetlo nezávislé od siete vonku, ale aj v obývacích izbách alebo na zimnej záhrade atď. Batériové svetlá sa zapínajú a vypínajú pomocou diaľkového ovládača.

Typy modelov

Socket svetla: Ako už bolo spomenuté, mesačné sviečky sa ponúkajú hlavne ako gule alebo pologule. Veľmi populárne sú aj podstavcové svetlá, ktoré sú rovnako vhodné na stabilné priskrutkovanie na podlahu alebo na steny.

Plávajúce gule: Atmosférické plavecké lopty, ktoré vyčarujú obzvlášť zvodné svetlo na vodnej hladine, sa radi používajú v záhrade s bazénom alebo rybníkom. Pre túto aplikáciu sa však ponúkajú nielen flexibilné mesačné sviečky, ale tiež mesačné sviečky s lanami na ukotvenie k podlahe.

Stožiarové svetlá, závesné svetlá, napínacie svetlá: K dispozícii od špecializovaných predajcov sú aj stožiarové svietidlá, ktoré sú ideálne na osvetlenie veľkých záhrad alebo parkov, ako aj závesné svietidlá a napínacie svietidlá, ktoré už majú v základnej sade niekoľko svietidiel.

Čistenie

Pred čistením mesačného svitu musí byť samozrejme zástrčka vždy odpojená. Mesačné svetlá by sa nemali čistiť za intenzívneho slnečného svetla. Pretože špeciálne čistiace prostriedky sú určené na použitie od +4 stupňov do +20 stupňov.

Krok 1:
Po prvé, špinavé mesačné sviečky sú vopred očistené špongiou a vodou. Ak to výrobca dovoľuje, môže sa na tento účel samozrejme použiť aj vysokotlakový čistič - ľahký prúd vody.

Krok 2:
Potom sa na povrch jemne nastrieka ekologický čistiaci prostriedok a lampa sa spracuje špongiou alebo handrou - doba expozície je približne 5 až 10 minút.

Krok 3:
Nakoniec sa Moonlight vymyje čistou vodou alebo vysokotlakovým čističom a potom sa vyleští suchou handrou, ktorá po sebe nezanecháva vlákna.