Starostlivosť

7 tipov na pestovanie záhradnej železnice


Výsadba línií tak, aby zodpovedala miniatúrnej stope v záhrade, výrazne zlepšuje celkový obraz. Tu sú naše tipy na krásne výsadbu záhradnej železnice.

Krásny výsadba trasy zvyšuje celkový obraz

Izolovaná záhradná železnica

Pri zakladaní záhradnej železnice sa musí jasne rozlišovať medzi integrovanými a izolovanými železničnými systémami. Vďaka izolovanej záhradnej železnici je medzi záhradou a pozemkom zreteľné oddelenie. Zariadenie je súčasťou záhrady, ale iba na mieste, na ktoré je určené a ktoré neopúšťa. Táto záhradná plocha by mala byť navrhnutá čo najjasnejšie a mala by byť zarámovaná iba rastlinami.

Tip 1:
Odporúča sa nechať veľkú časť železničnej oblasti toastovať priamo na dobre udržiavanom trávniku alebo terase. To zaisťuje priamy výhľad na celú plochu koľaje a uľahčuje prístup k údržbárskym prácam.

Tip 2:
V oblasti zadného pruhu môžu malé kvetinové okraje a kvitnúce kríky tvoriť druh rastlinného rámu pre záhradný pruh. Je dôležité zabezpečiť, aby sa kvety jednotlivých rastlín od jari do jesene striedali čo najrovnomernejšie, a tak vždy poskytovali krásny panoramatický obrázok.

dôležité:
Medzi záhradným pruhom a kvetinovým záhonom by mala byť malá cesta, aby rastliny nevyčnievali priamo do jazdného pruhu a postele boli ľahko prístupné na spracovanie. Túto malú cestu je možné vytvoriť napríklad pomocou jemných kamienkov.

Integrovaná záhradná železnica

Špecialista hovorí o integrovanej záhradnej železnici, keď sa pohybuje po záhrade. Minulé kvety a kríky, nad mostmi záhradných jazierok a pozdĺž záhradných chodníkov a terás. Týmto spôsobom sa záhradná železnica stáva súčasťou celkového návrhu záhrady.

Tip 3:
V takom prípade by sa výsadba záhrady mala vo veľkej miere koordinovať so systémom železníc. Existuje veľa možností, ako napr ľahko udržiavateľná skalka na svahu. Ilustruje horský motív, v ktorom sú balvany nastavené ako hory a početné skalné záhrady znižujú stály výskyt burín. Záhradná železnica môže ísť priamo cez skalku, balvany môžu slúžiť aj ako tunel.

Tip 4:
Dobrým nápadom je aj výsadba tzv. Vonkajších bonsai pozdĺž železničnej trate. Tieto podčiarkujú miniatúrny obrázok záhradnej železnice, vďaka čomu vyzerajú skutočne. Opäť sa odporúča kombinácia s kvitnúcou zemnou pokrývkou, ktorá nenaruší pomer veľkosti.

Tip 5:
Rôzne byliny, ktoré sú veľmi zaujímavé na pestovanie po trase, sú tiež vhodné na pestovanie tejto trasy. Kvitnúce tymián na okraji cesty, pažítka pri vode alebo oregano a bazalka ako náhrada za kríky atď. Prispievajú k skvelému mixu, ktorý nakoniec má dokonca aj svoju užitočnosť.

Tip 6:
Na druhej strane, tradičné kvety a kríky by mali tvoriť pozadie záhradného vlaku. Záhradný vlak tak určite môže bežať popri ružovom lôžku a skĺznuť pod ružový oblúk. Rovnako zaujímavé je krúženie veľkého stromu vlakom.

Tip 7:
V tienistých miestach na železničnej trati by sa mali okrem iného vysádzať machy - na tento účel je obzvlášť vhodný hviezdny mach.