Ponúk

Odstránenie buriny zo záhradnej dráhy - 3 tipy


Keď záhradný vlak vždy nájde obdivovateľov, mal by sa vždy riadne udržiavať. Prečítajte si, ako odstrániť burinu zo záhradnej dráhy.

Jednoducho položte burinu

Tip 1 - Vyložte rybník alebo záhradné rúno

Rast buriny sa môže zachytiť v rámci trasy, v ktorej má sotva šancu dostať sa na koľajnice. Ale prečo musí byť základňa koľajnice príslušne vybavená. V tomto prípade je vhodné rozmiestniť vhodne vyrezanú rybníkovú vložku alebo záhradný rúno, ktoré zabraňuje burinám od koľajníc po celé roky. Na tento účel sa samozrejme môžu použiť aj plastové fólie, ale ich nákup je mimoriadne drahý.

Položte fóliu alebo rúno
„Krok 1:
Najskôr sa musí vypočítať šírka vedenia koľajnice: Rozmer koľajnice + upevnenie koľaje + asi 1 centimeter na oboch stranách, Na základe tejto vypočítanej hodnoty šírky sa zobrazovaný tovar označí a oreže.

„Krok 2:
Pri ukladaní pozdĺž trasy je potrebné poznamenať, že prekrývanie na začiatku a na konci filmovej siete by malo byť najmenej 5 až 10 centimetrov. V krivkách by mal byť film alebo rúno rezané zodpovedajúcim spôsobom širšie a niekoľkokrát v príslušnom kruhu rezané - hĺbka rezu vyplýva zo stupňa krivky.

„Krok 3:
Rezné handry sa potom jemne navliekajú a navážia sa kameňmi. Pokiaľ je to možné, použite rovnaké kamene, ktoré sa neskôr použijú na upevnenie na koľajnici.

Tip 2 - selektívne odstránenie buriny

Pozdĺž železničnej trate niekedy rastú iba buriny. V iných prípadoch ide o skutočné zamorenie burinou. Proti obidvom variantom sa samozrejme dá bojovať pomocou hrable, ktorý je pre prevádzkovateľa záhradnej železnice často veľmi únavný. Potom je ideálnejšie použiť tlakový postrekovač, ktorý je naplnený ekologickým zabíjačom burín. Potom sa buriny môžu nastriekať selektívne.

Po priemernom trvaní dvoch až troch dní je možné odumreté rastliny burín ľahko odstrániť ručne používanými záhradnými rukavicami, aby sa zabránilo akémukoľvek zvyšku postreku pri napadnutí pokožky. A uistite sa, že root je odstránený súčasne.

Tip 3 - biologické odstránenie buriny

V teplých dňoch pomáha domáci liek tiež dokonale odstraňovať burinu v priepustnej oblasti koľajníc - nepoužívajte, ak sa pod koľajnice predtým položili podložky na jazierko, záhradné rúno alebo iné stavebné materiály (napr. Plastové fólie alebo dlažobné kamene).

Takže posypte soľou burinu alebo odkvapkávací ocot. Slnko spaľuje burinu a lejak opäť umýva povrch. Ak prší, môže sa tento proces ľahko uskutočniť pomocou kanvy. Potom, pokiaľ je to možné, vytiahnite burinu s celým koreňom.

Varovanie:

Je potrebné poznamenať, že všetci zabíjatelia buriny vrátane soli a octu musia vždy vziať do úvahy súčasné nariadenia o ochrane rastlín. V opačnom prípade môže nesprávne alebo neoprávnené použitie týchto prostriedkov viesť k jemnej regulácii zo strany zodpovedného regulačného orgánu!