Tipy a triky

Vybudovanie záhradného železničného tunela - pokyny krok za krokom


Rozmiestnenie koľají záhradnej železnice je spravidla ešte viac zatraktívnené integrovanou výstavbou tunela. Tu je návod, ako vybudovať záhradný železničný tunel s výsadbou kameňov.

Nechajte svoju fantáziu bežať divoko

Krok 1 - vyberte pestovanie kameňov

V špecializovaných predajniach (železiarstvo alebo záhradné centrá) sa rôzne sadiace kamene (napr. Obdĺžnikové, okrúhle atď.) Odlievajú z červeného alebo sivého betónu a ich nákup je mimoriadne lacný. Je len dôležité zvoliť vhodnú veľkosť pre použitú záhradnú železnicu, aby mohla neskôr slobodne prechádzať cez výsadbový kameň. K rozmeru výšky alebo šírky sa musí samozrejme vždy pripočítať výška koľajnice alebo šírka koľajnice.

Krok 2 - výsadba kameňov

Výsadbové kamene sú umiestnené priamo v existujúcom rozložení koľaje. Dĺžku tunela môžete samozrejme určiť individuálne, v závislosti od vášho vkusu. Mimochodom, krivky tunela sa ľahšie stavajú s okrúhlymi výsadbovými kameňmi.

Vedenie koľaje musí byť na sadenie kameňov krátko prerušené demontážou koľaje na určenom mieste. Potom položte výsadbové kamene vzpriamene do zeme alebo ich betónujte do základnej plochy, čo výrazne zvyšuje ich stabilitu. Po vyschnutí betónu sa koľajnice použijú priamo v novovybudovanom tuneli a znova sa pripoja k zvyšku vedenia koľajníc.

náznak: Pri ukladaní sadivových kameňov je potrebné dbať na to, aby vedenie koľajníc nebolo nerovnomerne ovplyvnené. Prečo majú byť sadiace kamene nastavené tak, aby bolo zaručené vodorovné vedenie po železnici. V opačnom prípade môžu byť stopy vymedzené pred a po tuneli - napr. s kamienkami - na kompenzáciu akýchkoľvek nerovností.

Krok 3 - výsadba výsadbových kameňov

Záhradný železničný tunel vyzerá oveľa realistickejšie, keď je tiež vysadený. Na tento účel sa musí veľa pôdy zhromaždiť a pripevniť na vonkajšiu stranu sadivových kameňov - napr. dobrým zalievaním jednotlivých vrstiev. Výsadba tunela machovými alebo trávnikovými semenami je potom možná bez problémov. Na vrchol môžu byť umiestnené aj malé prírodné kamene, ktoré vizuálne pomáhajú reprezentovať určitý druh horského tunela.