Záhradné tipy

Love pearl Bush - kultivácia a starostlivosť


Určite poznáte lásku perly z vášho detstva. Poznáte však aj takzvanú perlu lásky? Čítajte tu, ako sa pestuje a stará sa o ne.

Pozor: bobule sú vysoko toxické!

Na jar je rastlina pomerne nenápadná

Na jar sa milovať perlou lásky môžu zdať trochu nenápadné. Je posiate zelenými, zúženými listami. Od júla do augusta sa však vytvárajú jemné ružové až fialové kvety, ktoré včely a čmeliaky radi navštevujú. A od septembra zdobia krík takmer neprirodzene vyzerajúce fialové bobule. Tie dokonca trvajú do zimy. Zároveň sa listy sfarbia na oranžové a žlté a vytvárajú obzvlášť veľký kontrast k fialovému bobuľu.

pozor: Bobule sú vysoko toxické, a preto by tomu malo zabrániť deťom!

Pestovanie

"Umiestnenie:
Kríková rastlina, ktorá pochádza z Číny, sa teraz môže pestovať aj v našich zemepisných šírkach bez problémov v miernom podnebí. Ideálne miesto na to je slnečné miesto, ktoré je chránené pred vetrom.

„Veľkosť rastliny:
Krížik lásky s perlou, nazývaný tiež čínske ovocie, dosahuje výšku od 2 do 3 metrov a šírku do 2 metrov.

„Zasaďte dva až tri kríky vedľa seba:
Je vhodné zasadiť dva až tri kríky tohto druhu vedľa seba, aby kvety boli lepšie opeľované, a preto by mohli v zime niesť oveľa viac bobúľ (tvorba bobúľ iba od 2. roku výsadby). Pri výsadbe (najlepšie na jar) by sa malo dbať na to, aby sa pôda čo najviac uvoľnila. Pri vkladaní kríka dobre zalejeme koreňovú guľu.

Starostlivosť

"Casting:
Krúžok s perlou lásky vždy potrebuje stálu vlhkosť, a preto musí byť počas obzvlášť teplých slnečných dní napojený dostatočne.

"Strih:
Na druhej strane v zimných mesiacoch silne zamrzne, ale nemusíte sa obávať. Pretože na jar sa z čerstvej zelene vytvárajú nové silné výhonky, ktoré opäť zaisťujú jeho nádheru. Krík nakrájajte veľmi striedmo, ak vôbec, pretože v zimných mesiacoch silne zamŕza.

„Chráňte krík v zime:
V zimných mesiacoch sa odporúča chrániť kmeň krkom kompostom alebo listami alebo slamou, aby sa chránil ker. Najmä vtedy, keď existuje riziko silného nástupu zimy.