Výzdoba

Záhradná pazúr - aké užitočné je také zariadenie?

Záhradná pazúr - aké užitočné je také zariadenie?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uvoľnenie pôdy je možné pomocou záhradnej pazúry značne uľahčiť. Prečítajte si, aké užitočné je takéto zariadenie.

Ručné pazúry sú určené na kvalitnú prácu

Pôdu uvoľnite záhradným pazúrom

Záhradné náradie vybavené niekoľkými hrotmi sa dá - bez toho, aby sa muselo zohnúť - položiť priamo na obrábanú pôdu a mierne stlačiť (pomôcť vám bude noha). Zem sa opracováva kus po kúsku miernymi otáčavými pohybmi pazúry na držadlách na oboch stranách - tento postup vždy opakujte!

Uvoľnená zemina so zemským pazúrom zaisťuje lepšie prísun rastlín (zvýšený príjem živín a príjem vody). Záhradná podlaha je nielen uvoľnená, ale súčasne vetraná. Ako sa však často mylne predpokladá, nemôžete úplne vykopať zem so záhradným pazúrom. Záhradné pazúry by sa nemali používať na trávnikoch.

Odstráňte burinu pomocou záhradnej pazúry

So záhradnou pazúrkou sa však niektoré buriny v záhrade dajú ľahko odstrániť až ku koreňu. Za týmto účelom musí byť pazúr umiestnený priamo nad burinu, zatlačený a otočený jedným smerom. Burina sa odstráni z pôdy, nakrátko sa nakrája a najlepšie zlikviduje v domovom odpade.

Tip: Po silnom lejaku sa burina ľahšie odstraňuje záhradnou pazúrkou.

Hand pazúr

Ručné pazúry sú k dispozícii aj od špecializovaných predajcov a môžu sa použiť na kvalitnú prácu v kvetinovej záhrade. Ručné pazúry, ktoré zvyčajne pozostávajú z troch malých hrotov, zjavne vykonávajú rovnakú prácu, ale sú pracnejšie a oveľa menej efektívne. Kvitnúce kvetinové záhony a zeleninové záhony si však počas sezóny vyžadujú starostlivé ošetrenie. Až na jeseň sa dá veľká pazúrka Zeme opäť použiť na prípravu postele na nasledujúcu sezónu.