Sadenice

Duckweed - 5 tipov na starostlivosť


Okřehka má tú výhodu, že dokáže nechať nechcené riasy v záhrade v záhradnom jazierku. Tu je niekoľko tipov, ako sa starať o túto plávajúcu rastlinu.

Kváskavka rastie veľmi rýchlo

Kváskavka rastie rýchlo

Nevýhodou zelenej plávajúcej rastliny je to, že rastie neúmerne rýchlo a robí záhradný rybník vizuálne takmer nevzhľadným. Zároveň je ťažké preniknúť slnečné svetlo cez vodnú hladinu, čo sťažuje napríklad rybolov v záhradnom jazierku. Aby ste tomu zabránili, radi by sme vám poskytli niekoľko tipov, ako by ste sa mali starať o svoju chobotnicu.

Duckweed - 5 tipov na starostlivosť

Aj keď je žaburinka v záhradnom jazierku veľmi užitočná a slúži ako potrava pre mnoho zvierat, mala by sa jej stále venovať určitá starostlivosť. Toto samozrejme zahŕňa predovšetkým zadržiavanie, aby sa záhradný rybník nestal bahnitým. Čo zase môže nakoniec poškodiť samotnú žaburinku.

Tip 1:
Problém sa dá vyriešiť, ak už nie sú všetky rastliny v záhradnom jazere oplodnené. Následkom toho prudko klesá prudký rast žaburinky - tiež nazývaný žaburinka.

Tip 2:
Alebo ryby, ktoré jedia žaburinku, sa používajú v záhradnom jazierku, napr. Kapor druhy. Ak tieto ryby nie sú dodatočne zásobované rybou potravou, ktorá sa tiež nazýva hnojivo pre žaburinky, významne napadajú populáciu rastlín a prirodzene ich znižujú.

Tip 3:
Na vrchole tejto žaburky milujete pokojnú vodu. Veľa pohybu vo vode bráni ich rastu, preto sa odporúča pekná fontána v záhradnom jazierku.

Tip 4:
Väčšina druhov žaburinky sa dá pravidelne loviť z povrchu rybníka pomocou siete. Čo zaisťuje ľahké prehradenie žaburinky za všetkých okolností.

Tip 5:
V zime táto rastlina ustupuje do bezmrazového vodného dna a samostatne tam zimuje. Prečo v tejto chvíli už nemusí byť záhradný jazierok čistený ľudskými rukami. Naposledy na jeseň, najlepšie však len na jar, keď žaburinka opäť vznáša na povrchu.


Video: Microgreens hlína vs jutový filc, v čem to poroste líp? Jutový filc rozhodně ne!!! (Júl 2021).