Starostlivosť

Záhradný vlak v zime - takže môžete jazdiť aj napriek snehu

Záhradný vlak v zime - takže môžete jazdiť aj napriek snehu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V zime väčšina záhradných železníc ukladá v garáži. Ale to nemusí byť tak. Záhradnú železnicu môžete využívať aj v zime.

Záhradnú železnicu môžete využívať aj v zime

Snežný pluh pre záhradnú železnicu

Mnoho záhradných železníc je odolných voči všetkým poveternostným podmienkam, takže ich môžete ľahko nechať vonku aj v zime. Ak by však záhradný vlak mal bez problémov jazdiť v zime, musia sa koľajnice najskôr zbaviť snehu a ľadu. Väčšina z nich používa špeciálny snežný pluh, ktorý však úplne neodstráni príslušné polohy spínača od snehu - vykonávajú nezávislé kontroly.

Jednotlivé prvky (ochranné štíty pre lokomotívy) sú dostupné u špecializovaných predajcov, ktorí môžu z konvenčnej záhradnej železnice urobiť snehový pluh. Malý talent pre remeselnú výrobu je samozrejme výhodou pri premene lokomotívy. Použitie snežného pluhu je okrem toho vhodné predovšetkým iba pre jemný práškový sneh. Silné vrstvy snehu a ľadu na koľajniciach by ste mali vždy odstraňovať rukou.

Tip: Pluh snehu môže byť tiež použitý po celý rok, napríklad na odstránenie malých vetiev z železničnej trate, napr. v ťažko prístupných tuneloch atď.

Použite vyhrievanie trávnika

Okrem toho je možné namiesto použitia snežného pluhu integrovať do celého usporiadania koľaje aj elektronicky ovládaný systém vykurovania koľajníc. Na tento účel odporúčame napr. použitie vykurovania trávnikom (prevádzka na teplú vodu), ktoré môže zostať pod vedením koľajníc po celý rok. Tento typ zimného vybavenia sa môže rýchlo ukázať ako veľmi drahý pre väčšiu záhradnú železnicu.

O niečo lacnejšie: vykurovacie fólie

Mimoriadne vhodné sú aj takzvané vykurovacie fólie, ktoré sú k dispozícii od špecializovaných predajcov elektroniky, a sú oveľa lacnejšie. Počas zimnej sezóny môžu byť rozmiestnené iba pod koľajnicami. Jednotlivé prvky musia byť upravené tak, aby sa zmestili do záhradnej železnice a potom priamo spojené.

Vyhrievanie koľajníc zvyčajne trvá 10 až 30 minút, kým sa na tratiach topí sneh a ľad. Až potom je možné obnoviť prevádzku záhradnej železnice.