Nápady a inšpirácia

Zabíjač burín - tipy na použitie

Zabíjač burín - tipy na použitie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaša vlastná záhrada by mohla vyzerať tak nádherne, keby sa burina všade nerozšírila. Prečítajte si, ako správne používať zabíjače buriny.

Použite biologicky rozložiteľné zabíjače burín

Používanie herbicídov je zakázané

Použitie herbicídov (prípravkov na ničenie buriny) v záhrade je v zásade zakázané! Tento zákaz je presne opísaný v nariadení o aplikácii na ochranu rastlín, ktoré sa pravidelne mení. Toto nariadenie môžu príslušné orgány na mieste kedykoľvek sledovať - ​​povinnosť záhradníka informovať.

Bojujte proti burinám

Výhodou aplikácie herbicídov proti burinám je, že nepríjemné rastliny burín sú regulované až ku koreňom. Účinné látky sa zvyčajne vstrebávajú priamo z listov, burina pomaly odumiera a potom sa môže zo záhradného lôžka dôkladne odstrániť - vždy noste ochranné rukavice.

Tip: Zabráňte burinám mimo dosahu detí a pred použitím si pozorne prečítajte pokyny výrobcu.

Pri použití ekologicky bezpečných ničiteľov burín (biologicky odbúrateľných) sa zvyčajne môžu nové rastliny vysadiť na ošetrených plochách po krátkej dobe.

Prihláška

Väčšina ničiteľov buriny sa nastrieka priamo na burinu a zriedi sa vodou. V záhradníckych obchodoch sú už k dispozícii hotové zmesi pre záhradkárske parcely. Zohľadniť by sa malo vystavenie produktu na dve hodiny - pokiaľ tento čas nemá vplyv na dážď.

Môžu sa používať skoro na jar a na jeseň. Vonkajšia teplota by však nemala byť nižšia ako 15 stupňov. Používanie je povolené iba na poľnohospodárskej a lesnej pôde av záhradách. Ale nie na chodníkoch, príjazdových cestách a podobne.

Tip: Pri výbere herbicídov by sa malo dbať na to, aby neboli škodlivé pre zvieratá (vrátane včiel).

Malo by sa pamätať aj na to, že jeden zabijak buriny by sa nemal roky umiestňovať na rovnaké miesto. Záhrada môže inak vykazovať určitú odolnosť voči pôvodcovi, takže sa stáva čiastočne neúčinnou.