Inštrukcia

Záhradný vlak - 3 tipy na čistenie koľajníc

Záhradný vlak - 3 tipy na čistenie koľajníc


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak vlastníte záhradný vlak, musíte koľajnice pravidelne čistiť. Tu je niekoľko tipov, ako čo najlepšie postupovať pri čistení koľajníc.

Pravidelne čistite koľajnice záhradnej železnice

Koľajnice čistite niekoľkokrát do roka

Mali by ste pravidelne čistiť koľajnice vašej záhradnej železnice. Táto práca nielen zaisťuje, že všetky záhradné vlaky jazdia vždy bezpečne, ale tiež zaisťuje trvanlivosť tratí. Časové intervaly musia byť individuálne prispôsobené systému, ale potrebné niekoľkokrát do roka. Napokon buriny musia byť pravidelne odstraňované zo stôp. Tomuto dielu sa môžete vyhnúť, ak trať podložíte rúnom, kamennými doskami alebo plastovou fóliou.

Preferujte vysoko kvalitné koľajnice z nehrdzavejúcej ocele

Vysoko kvalitné koľajnice z nehrdzavejúcej ocele sa zvyčajne oveľa ľahšie udržiavajú ako mosadzné koľajnice. Nákup je však veľmi drahý, a preto sú v záhrade oveľa viac inštalované mosadzné koľajnice. Tieto však, bohužiaľ, časom vytvárajú oxidovú vrstvu, ktorá brzdí kontakt vlakov so stopou, a preto sa musí vždy starostlivo odstraňovať. Podobne všetky buriny v stopách a iné poškodenia koľajníc, ako sú listy, slimáky, kamienky atď.

Záhradný vlak - 3 tipy na čistenie koľajníc

Tip 1 - Odstráňte burinu z koľajníc
Záhradné železničné trate sa dajú na jednej strane čistiť ručne, ale je to dosť únavné. Túto prácu môžete uľahčiť, ak burinu najskôr nastriekate biologicky efektívne. Po určitom čase expozície sa burina dá ľahko odstrániť zo záhradnej dráhy.

Tip 2 - Používajte kliešte na odpadky
Malý odpad a iné zvyšky v koľajniciach sa musia zbierať a odstraňovať individuálne ručne. Kliešte na odpadky túto prácu zjednodušujú tým, že neustále klesanie je oveľa menej potrebné.

Tip 3 - lokomotíva na čistenie koľajníc
Na druhej strane existuje tiež takzvaný čistič koľajníc na čistenie povrchu koľajníc. Je to špeciálna lokomotíva na čistenie koľajníc, ktorú je možné kombinovať s vozidlom na čistenie koľajníc. Tento čistič koľajníc udržuje povrch koľajníc bez oxidových vrstiev súvisiacich s počasím bez poškodenia profilov koľajníc.

Takto funguje čistič koľají:
Rovnako ako normálna záhradná železnica sa čistič koľajníc umiestni na koľajnice a uvedie do prevádzky. V závislosti od závažnosti kontaminácie sa musí potom s lokomotívou na čistenie koľajníc vykonať zodpovedajúci počet kôl.