Ponúk

Plážové kreslo - 9 tipov na nákup

Plážové kreslo - 9 tipov na nákup


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Roh Severného mora vo vlastnom záhradnom raji je plný útulnosti! Chceme vám tu povedať, čo by ste mali zvážiť pri kúpe vhodného plážového kresla.

Plážové kreslo je plné útulnosti

Plážové stoličky nie sú rovnaké ako plážové stoličky

Plážové stoličky sú teraz k dispozícii vo veľkom množstve, vizuálne absolútne príťažlivé a niekedy dokonca mimoriadne lacné. Ale plážové kreslo nie je len plážové kreslo, uvidíte, že ak sa bližšie pozriete na súvisiace funkcie a doplnky. Tu sú naše tipy, čo by ste mali zvážiť pri kúpe plážového kresla.

Tip 1 - rám na plážové kreslá
Rám plážového kresla by mal byť vyrobený z kvalitného ošetreného dreva odolného voči poveternostným vplyvom. Toto samozrejme tiež zahŕňa armatúry vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo aspoň z galvanizovanej ocele, ktoré pokiaľ možno nehrdzavejú napriek najrôznejším poveternostným podmienkam.

Hrot 2 - poly ratanový plastový úplet
V súčasnosti je plážové kreslo na vonkajšej strane pokryté moderným poly ratanovým syntetickým pletivom. Vďaka tomu je možné legendárnu plážovú stoličku dokonale reprodukovať pomocou moderných materiálov. Okrem toho sa poly ratan veľmi ľahko udržuje, je odolný voči UV žiareniu a odolný.

Tip 3 - rukoväte
Plážové kreslo by malo mať vždy dve rukoväte na boku, aby ste mohli ľahko pohybovať plážovým kreslom v záhrade kedykoľvek - pri nákupe zohľadnite hmotnosť plážového kresla.

Rysy

Tip 4 - nastaviteľné operadlo
Operadlo, ktoré je možné zablokovať v štyroch až piatich polohách, by malo zaistiť dokonalé pohodlie pri sedení a pohodlie pri ležaní - samozrejme aj samostatne pre viacmiestne plážové stoličky. Čo by sa dalo dokonca použiť na premenu plážového kresla na plné ležadlo, aby ste si užili zdriemnutie alebo dva. To samozrejme zahŕňa aj dva ľahko roztiahnuteľné opierky nôh, ktoré by určite mali mať dostatočné vypchávky.

Tip 5 - čalúnenie
Pri kúpe plážového kresla by malo byť obzvlášť dôležité mať čo najhrubšie čalúnenie najmenej 6 centimetrov a viac. Potiahnuté odolnou látkou čalúnenia odolnou voči UV žiareniu, ktorá je teraz k dispozícii v univerzálnom elegantnom výbere dizajnu. Často je dokonca vhodný aj na vankúše záhradného nábytku, pomocou ktorých je možné plážové kreslo prispôsobiť aj celému posedeniu, napr. na terasách a balkónoch.

Tip 6 - otočná markíza
Je tiež veľmi dôležité mať markízu, ktorá sa dá otočiť do niekoľkých polôh a ktorá chráni pred silným slnečným žiarením vo vnútri plážového kresla. Pred zakúpením plážového kresla by ste si mali určite vyskúšať, či sa ľahko používajú.

Príslušenstvo

Tip 7 - nastaviteľný vankúš na krk / plyšový vankúš
Príslušenstvo a pohodlie idú ruka v ruke, keď je plážové kreslo okrem iného vybavené nastaviteľnými vankúšikmi na krk. Výhodou sú tiež plyšové vankúše, a to buď na opätovné vloženie vankúša do krku alebo na uloženie pod chrbát kolena. Obe varianty vankúša by mali mať odnímateľné poťahy, ktoré si môžete kedykoľvek sami umyť.

Tip 8 - priehradky / otočné stoly
Niekoľko oddelení integrovaných do interiéru je veľmi praktické na ukladanie najrôznejších drobností, ako je napríklad mobilný telefón, slnečné okuliare alebo časopisy. Stoly, ktoré je možné zložiť do strany a prípadne aj otočiť, slúžia ako ďalšie úložisko kníh alebo nápojov. Chladenie na plážovom kresle sa tak stane skutočným potešením!

Odolný proti poveternostným vplyvom

Tip 9 - ochranný obal
Aby ste mohli plážové kreslo nechať vonku vo vetre a počasí, mal by sa pri nepoužívaní položiť špeciálny ochranný kryt. V ideálnom prípade to bolo vyrobené z nepremokavej tkaniny, a preto je nielen 100% nepremokavé, ale aj zimné. Týmto spôsobom môžete plážové kreslo nechať po celý rok vonku.