Tipy a triky

Pozastavená begónia - 5 tipov na starostlivosť

Pozastavená begónia - 5 tipov na starostlivosťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Závesná begónia je jednou z najpopulárnejších balkónových rastlín, pretože dlho kvitne. Prečítajte si, ako by ste sa mali najlepšie starať o svoju visiacu begóniu.

Pozastavená begónia nevyžaduje veľkú údržbu

Pozastavená begónia - 5 tipov na starostlivosť

Tip 1 - Nájdite dobré miesto
Závesná begónia nedávno dobyla stále viac a viac balkónov a terasových stropov ako semafor. Ľahko udržiavateľná rastlina, ktorá kvitne v nespočetných farbách (2 000 rôznych druhov), dobre znáša slnko, a preto si môže svoje miesto nájsť aj na balkónoch orientovaných na juh a na balkónoch orientovaných na juhozápad.

Tip 2 - nalejte visiacu begóniu
Masité listy visiacej begónie dokážu uložiť dostatok vody na zásobovanie rastlín. Preto sa závesná begónia napája iba mierne. S výnimkou veľmi horúcich dní, keď visí begónia tiež potrebovať viac vody. Je však potrebné dbať na to, aby bola voda dodávaná bez priameho navlhčenia kvetov a listov - v opačnom prípade existuje riziko plesne. Mali by ste sa tiež prísne vyhnúť zamlžovaniu v sejačke.

Tip 3 - výsadba
Keď sa v marci zohrievajú prvé lúče slnečného žiarenia, hľuzy zavesenej begónie by sa mali umiestniť do malých kvetináčov (použite rastúcu pôdu bohatú na živiny). Aj keď zatiaľ zostávajú na parapetoch, pretože by mohli byť vonkajším mrazom vážne poškodené. To znamená, že prvé výhonky môžu vyjsť z žiarovky v okne obývacej izby, až kým visiaca begónia po ľadových svätých (približne od polovice mája) znova ľahko zaujme svoje miesto na balkóne. Ale begónie sú tiež čisto na maloobchodný predaj.

Tip 4 - hnojiť
Počas klíčenia by ste nemali rastliny príliš vlhať, pretože visiace begónie milujú iba mierne vlhké až suché. Okrem toho by ste mali vždy venovať pozornosť dostatočnému slnku a oplodniť rastliny znova, najmä na jar.

Tip 5 - dlhodobý spánok
Na konci jesene, tesne pred prvým mrazom, by ste mali znížiť väčšinou kvitnúce visiace begónie. Hľuzy potom môžete vyťažiť zo zásobníkov rastlín, mierne ich vyčistiť z pôdy a nechať ich prezimovať v papierovom vrecku (tma). Hľuzy sa musia vždy skladovať v suchu - napr. v suteréne alebo garáži.