Dom a záhrada

Vytvorte strešnú záhradu - mali by ste tomu venovať pozornosť

Vytvorte strešnú záhradu - mali by ste tomu venovať pozornosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Strešná záhrada, ako už názov napovedá, je záhrada postavená na stabilnej obytnej budove. Prečítajte si, ako môžete vytvoriť strešnú záhradu.

Strešná záhrada s vaňou

Potrebujete stavebné povolenie

Ak chcete vytvoriť strešnú záhradu, potrebujete stavebné povolenie. Strešná záhrada musí mať tiež priamy zavlažovací systém. Problémy sú zvyčajne spôsobené správnou výstavbou strešnej záhrady, aby bolo možné zabezpečiť zavlažovanie rastlín na veľkej ploche a zároveň dosiahnuť optimálnu tepelnú izoláciu bytového domu. Prečo je strešná záhrada vždy postavená vo viacerých vrstvách.

Vrstvová štruktúra strešnej záhrady

Prvá vrstva:
Prvá vrstva sa tiež považuje za najdôležitejšiu vrstvu strešnej záhrady. Slúži ako tesnenie, a preto predstavuje absolútne vodotesnú ochranu bytového domu, zároveň však zaisťuje optimálnu tepelnú izoláciu, a preto sa považuje za pozitívny izolačný prostriedok pre strechu. Na tento účel je vhodné použitie zvárateľných bitúmenových dosiek, strešných záhradných nepremokavých plachiet vyrobených z plastu a podobne a podobne. Na tento účel je k dispozícii široká škála výrobkov od špecializovaných predajcov, ktorí si pred použitím určite vyžadujú odbornú diskusiu.

Druhá vrstva:
Na strešnej záhrade je potom naplánovaná drenážna vrstva, takže prebytočná voda môže byť zo strechy odstránená drenážnymi rúrami. Kladenie potrubí väčšinou vedie zo strechy smerom k zemi alebo kanalizácii. Je dôležité, aby sa odpadové rúrky nemohli zablokovať záhradným odpadom, napr. Zeleň.

Tretia vrstva:
Nakoniec sa zemina rozprestiera na vrstvách, ktoré môžu nielen vyrovnať nerovnosti v streche, ale mohli by tiež zámerne vytvárať nerovnosti.

"Tip:
Vrstvovú štruktúru strešnej záhrady by mala vždy vykonávať vhodná špecializovaná firma z dôvodu väčšinou nedostatočných odborných znalostí.

Výsadba strešnej záhrady

Po úspešnom dokončení štruktúry vrstiev môžete začať s výsadbou záhrady na streche. Malo by sa pamätať na to, že každá rastlina na streche vždy potrebuje umelé zavlažovanie. Z tohto dôvodu sú extrémne robustné rastliny, ktoré sa ľahko udržiavajú, vyžadujúce málo vody, ako napr. Boxwood, brečtan, firethorn, niektoré druhy ruží, motýľových kríkov, bambusu, mahónie atď.

"Tip:
Zároveň by strešné rastliny mali byť vždy veľmi odolné!

Pri výsadbe musíte tiež vziať do úvahy, že strešná záhrada je vždy pod vplyvom vetra. Prečo by sa nemali používať iba rastliny citlivé na vietor, ale aj záhradné náradie (napr. Osvetlenie záhrady, pergola, zástrčky rastlín atď.) Musí byť dobre pripevnené alebo sa nesmie úplne používať na strešnú záhradu.

Alternatívna záhradná strecha

Prípadne môže byť strešná záhrada vybavená črepníkovými rastlinami. Samotná strešná záhrada je položená prírodnými kameňmi alebo drevenou terasou a potom sú na nej dekoratívne usporiadané veľmi stabilné kontajnerové rastliny.

"Tip:
Vždy používajte sádzacie stroje, ktoré majú integrovaný kanalizačný systém. Týmto spôsobom nie je strešná záhrada náhodne zaplavená.

Výhodou kontajnerových rastlín je to, že veľa kvitnúcich okrasných rastlín, ako napr Oleandre a trúby nájdete svoje miesto na streche. V zimných mesiacoch sa však musia uchovávať v mrazu chránených miestnostiach.Komentáre:

 1. Nelrajas

  Dobre povedané.

 2. Arazshura

  It is a pity that I cannot speak now - I have to leave. I will be released - I will definitely express my opinion on this issue.

 3. Burhardt

  Som si istý, čo to je - falošná cesta.

 4. Daibhidh

  Bravo, tvoj názor sa bude hodiťNapíšte správu