Sadenice

Záhradný dom alebo záhradný pavilón?


Aké možnosti ponúka záhradný pavilón v porovnaní so záhradným domom? Tu nájdete porovnanie týchto dvoch možností.

Záhradný dom alebo záhradný pavilón?

Ak vlastníte záhradu a radi by ste tam zostali, často vyvstáva otázka, či by ste si mali kúpiť záhradný pavilón alebo záhradný domček na ochranu pred nadmerným slnkom a predovšetkým dažďom. Obe formy sú určite vhodné ako ústup, ale záhradný dom aj záhradný pavilón majú svoje výhody a nevýhody.

Záhradný dom

Väčšina ľudí pozná záhradný dom z malých pozemkov. Na každom pozemku je malý záhradný domček. Ale záhradná kôlňa je vhodná aj pre domácu záhradu. Tam môžete bezpečne uložiť svoje záhradné náradie a záhradný nábytok. Pretože nikto nemôže tak ľahko preniknúť do stabilného a uzamykateľného malého domu. Takto udržiavate svoje záhradné náradie v bezpečí a na dosah.

Niektoré záhradné domy sú dokonca vybavené krytou terasou a ponúkajú tak priestor na posedenie vonku alebo v chránenom dome. Nevýhodou je, samozrejme, že záhradný dom je viazaný na konkrétne miesto a že na jeho výstavbu niekedy potrebujete stavebné povolenie.

Tieto malé domy sú obvykle postavené z dreva. Je dôležité zabezpečiť, aby existoval vodorovný základ, ideálne o niečo vyšší ako podlaha. Chráni to drevo pred vlhkosťou. Na dosiahnutie tohto cieľa by sa malo drevo ošetriť aj ochranným lakom na drevo.Záhradný pavilón

Záhradný pavilón ponúka aj množstvo výhod ako ochrana pred slnkom alebo ochrana pred dažďom. Jeden je zvyčajne flexibilnejší s takýmto, ako so skutočným záhradným prístreškom. V záhrade sú nainštalované aj záhradné pavilóny, ale sú tu aj mobilné záhradné pavilóny. Napríklad skladacie pavilóny sa dajú ľahko prepraviť v niekoľkých jednoduchých krokoch. S takým záhradným pavilónom ste veľmi flexibilný a vždy ho môžete použiť presne tam, kde je to potrebné. Nevýhodou je, samozrejme, že taký záhradný pavilón nie je taký stabilný ako záhradný dom alebo pevný záhradný pavilón. Ale sú tiež oveľa lacnejšie.

Ak si vyberiete pevný záhradný pavilón, cena opäť stúpa, ale aj možnosti. Môžete si vybrať medzi otvorenými a uzavretými záhradnými pavilónmi. Zatvorené sú obzvlášť vhodné pre prezimovanie rastlín, pretože veľké okná prepúšťajú veľa svetla.

Najlepšia voľba?

Či už si vyberiete záhradný prístrešok alebo záhradný pavilón, záleží úplne na vašich osobných potrebách. Takže premýšľajte o tom, čo môžete očakávať od pavilónu alebo záhradného prístrešku, a potom sa rozhodnite sami.