Starostlivosť

Zimný jazmín - pestovanie a starostlivosť


Vďaka žltým kvetom jazmín v zime vyvoláva na záhrade nádych jari. Prečítajte si tu, kde vysádzať zimný jazmín a ako by ste sa o to mali postarať.

Zimná jazmín má žlté kvety

Žlté kvety

Ak v záhrade už nie je žiadne kvitnutie, zimná jazmínová - kvitnúca od decembra (v miernejšom podnebí) do začiatku apríla - potešuje svojich majiteľov žltým kvetom. Nemalo by sa to zamieňať s jarnou kvitnúcou syntézou.

Kvitnúce izbové rastliny

Ľahko udržiavateľná šplhacia rastlina je ideálna pre kvetinové rastliny rastlín v chladnom období. Zimný jazmín je ideálny pre steny domu, podloubí, prútené ploty a podobne. Je mimoriadne obľúbená ako zimná bylinná rastlina.

A dokonca od apríla do októbra vyzerá lesklá zelená svieža zeleň zimnej jazmínu mimoriadne elegantná. Počas tejto doby tvorí zimný jazmín tiež čierne bobule, ktoré sú však v popredí menej vizuálne.

Pestovanie

výber lokality:
Zimný jazmín potrebuje pôdu bohatú na živiny, ktorá by však nemala skladovať vodu (napríklad ílové pôdy), aby ju mraz nemohol skutočne poškodiť. Okrem toho by sa malo zvoliť slnečné až čiastočne zatienené, dobre chránené miesto, aby sa v zimnom lese dosiahol skutočne bohatý kvet.

Tip: Rezané vetvy tesne pred rozkvetom a priviesť ich do obývacej izby. V kombinácii s trochou jedľovej zelene to vedie k peknej kytici váz.

Starostlivosť

„Horolezecké pomôcky:
Zimný jazmín by mal byť v zásade vybavený dostatočnými horolezeckými pomôckami, okolo ktorých sa meandruje alebo je k nemu priviazaný. Týmto spôsobom ľahko dosahuje výšku až 5 metrov.

„Prerezávanie na jar:
Pravidelným prerezávaním na jar (po mrazivých dňoch) je jeho vetvenie trvalo podporované a zimná jazmín, ktorý nie je voňavý, je uvedený do požadovaného tvaru.

"Hnojenie:
Počas tejto doby by sa malo do pôdy pridať trochu vápna a kompostu, čo je dobré pre zimný jazmín.