Nápady a inšpirácia

Tlustí muži - tipy na starostlivosť


Takzvaný tlstý muž je vždyzelený pozemný pokryv. Tu sú naše tipy na pestovanie a starostlivosť o tento veľký pozemný porast.

Tlustý muž je vynikajúcou rastlinou pre tieň

Perfektný odtieň rastlín

Ako často sa záhradník zaujíma, čo pestovať v tieni v záhrade? Fern, tráva a brečtan vždy vytvárajú smutný jednotný obraz. To napraví ľahko ošetrujúci, tučný muž, ktorý na jar kvitne biely a preukáže sa, že je to dokonalá rastlina tiene. Môže sa vysádzať aj priamo pod stromami, pretože ľahko vydrží koreňový tlak, ktorý sa tu často vytvára.

Výsadba tlstých mužov

Tlustí muži sú vždy zarastené, husto zarastené pokrytie pôdy, ale šíria sa pomerne pomaly. Spravidla by sa preto malo na záhradnej ploche 1 m2 používať až 8 rastlín. V špecializovanom obchode so záhradami sú teraz k dispozícii tuční muži s bielymi okrajmi listov, ktoré poskytujú vizuálne veľmi pekný obraz. Obe odrody sa dajú ľahko vysádzať spolu.

dôležité: Tuční muži z Ázie sú jedovatí!

Starostlivosť

Zadná časť:
Robustní, vytratí, tuční muži vlastne sami nepotrebujú žiadnu údržbu. Iba z času na čas by sa mali narezať do tvaru. Ak sa však medzi rastlinami množia buriny, musia sa starostlivo vyhladiť.

Príliš veľa slnka:
Ak sú však vysokí muži rastúci až do výšky 30 centimetrov vystavení slnku, listy sa mierne zožltnú. V takých prípadoch je potrebné ich napájať častejšie.

hnojenie:
Rast tukov sa dá podporiť začlenením trochu obohateného kompostu - ideálny čas na to je jeseň. V opačnom prípade nepotrebujú tuční muži žiadne ďalšie hnojivo.