Inštrukcia

Pelety z kravského hnoja - veľmi kvalitné hnojivo

Pelety z kravského hnoja - veľmi kvalitné hnojivo


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete na záhrade silné rastliny, mali by ste ich oplodniť. Najlepšie na pelety z kravského hnoja. Prečítajte si, ako ho môžete použiť na hnojenie rastlín.

Pelety z kravského hnoja - veľmi kvalitné hnojivo

Vynikajúce hnojivo

Záhradníci vedia, že krava je vynikajúcim organickým hnojivom. Obyvatelia miest však majú často problémy s kravským hnojom. A inak sa poľnohospodári zdráhajú dať kravskému hnoja záhradkárom, pretože tak naliehavo potrebujú toto vysoko kvalitné hnojivo pre svoju ornú pôdu. Alternatívne sú pelety z kravského trusu teraz k dispozícii v špecializovaných predajniach. Je to čistý, sušený kravský hnoj, ktorý bol zlisovaný do formy peliet. Prakticky sa dá zabaliť, dá sa odstrániť jednotlivo a použiť na pohodu záhradných rastlín.

Ako sa vyrábajú pelety?

Pri peletovaní sa už uložený kravský hnoj suší. Kvôli vysokému vývoju tepla sa všetky škodlivé baktérie v kravskom hnoji usmrtia počas krátkeho obdobia bez straty cenných zložiek, ako je draslík, fosfor, dusík a horčík. Kvalitné pelety z kravského hnoja neobsahujú žiadne chemikálie a môžu sa uchovávať celé roky. Nevyhnutným predpokladom je suché skladovanie.

Hnojenie rastlín pomocou peliet z kravského hnoja

Rastlinné rastliny, šalátové rastliny, ovocné dreviny a kvety sa môžu hnojiť pelietami z kravského hnoja - všimnite si príbalové letáky príslušných výrobcov, ktoré sa nehnojia nadmerne. Je ľahké včleniť pelety do zeme, pretože sú veľmi malé a ľahko sa s nimi manipuluje. Jednoducho uvoľnite pôdu, vykopajte pelety z kravského hnoja a počkajte. Výsledky hnojív čoskoro presiahnu všetky očakávania.

"Tip:
Ak do kompostu vložíte niekoľko peliet z kravského hnoja, bude to ešte cennejšie. Kompost môžete dokonca použiť na pestovanie rastlín. Najlepšie je však začleniť tento kompost do zeleninovej náplasti na jeseň pre nadchádzajúcu jar.

Hnojiť priamo pri výsadbe

Ak sa na jar a / alebo na jeseň umiestnia do záhrady nové rastliny, mala by sa vykopať diera, pridať malé pelety z kravského hnoja a rastlina umiestniť na vrch. Intenzívne zalievanie, keď výsadba nepoškodzuje pelety. Tento postup sa odporúča aj na pestovanie balkónov a kvetináčov.Komentáre:

  1. Mundhir

    Fuck it!

  2. Kigagul

    Nie je to zlá stránka, ale mali by ste pridať ďalšie novinkyNapíšte správu