Ponúk

Ropucha ľalie - 5 tipov na starostlivosť

Ropucha ľalie - 5 tipov na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ropuchy ropuchy sú veľmi jemne vyzerajúce tiene rastlín. Ak chcete mať na záhrade ľalia, potom je našou najlepšou radou starostlivosť o rastliny.

Ropucha ľalie sa nazýva aj záhradná orchidea

Ropucha ľalie vizuálne pripomína orchideu

Vzhľadom k tomu, ropucha ľalia vyzerá veľmi podobne ako orchidea, to je populárno označované ako záhradná orchidea. Táto rastlina môže inšpirovať predovšetkým dlhé obdobie kvitnutia, od leta - v závislosti od odrody od júna do augusta - do prvých mrazivých dní v októbri. Kvety sú tiež veľmi vhodné na udržiavanie váz.

Ropucha ľalie - 5 tipov na starostlivosť

Tip 1 - výber umiestnenia
Záhradná orchidea, známa tiež ako tigrá hviezda, vyniká skvele v tieni a čiastočnom tieni, keď sa pestuje ako vlhká pôda bohatá na humus - najlepšie priamo pred stromami. Na vybratom mieste by však nemalo byť žiadne zamrznutie.

V priemere potom dorastie do výšky až 80 centimetrov. S naozaj optimálnym výberom polohy dokonca aj vo výške až 150 centimetrov. Z väčšej časti bodkované kvety žlté, fialové, vínové, modré atď., Ktoré rastú vo veľkom počte na trvalky, je preto možné pre vázy ľahko rezať.

Tip 2 - výsadba
Ropucha ropucha sa pestuje väčšinou na jar, vo vzdialenosti 30 až 50 centimetrov. Mali by ste sa uistiť, že zasadíte celý koreň do pôdy.

Tip 3 - hnojiť
V priebehu jedného roka potrebujú hnojenie dvakrát až trikrát, čím môžete kompostovať aj do pôdy. Týmto spôsobom propagujete silné kvetinové zobrazenie. Rastliny tiež dostatočne posilňujú na zimu.

Tip 4 - starostlivosť v zime / prerezávanie
Ropuchy ropuchy sú vo všeobecnosti odolné voči -20 stupňov, ale rovnako ako ruže, musia byť dobre chránené. Na tento účel je výsadbová tyčinka, napr. Hromadu s listami alebo zakryte samotnú rastlinu kefou. Tiež by sa nemalo znižovať, najmä v zime (stačí odstrániť zvädnuté kvetinové stonky), preto je skutočné prerezávanie odporúčané iba na jar.

Tip 5 - vynásobte
Ropucha obecná sa dá ľahko množiť rozdelením tyčiniek rastlín na jar. Predovšetkým rozdeľte čerstvé výhonky z materskej tyčinky a zasadte ich do iného umiestnenia. Nové miesto by sa malo vopred oplodniť. Na tento účel napr. Dva až tri týždne vopred kompostujte do pôdy a nechajte ho ľahko usadiť.