Dom a záhrada

Sekvojový strom - pestovanie a starostlivosť

Sekvojový strom - pestovanie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sekvoje sú skutočne fascinujúce. Pretože nielen ich veľkosť je pozoruhodná, ale aj ich história. Tu je niekoľko tipov na pestovanie a údržbu týchto stromov.

Najstaršie sekvoje sú údajne staré 3000 rokov

Sequoias môže dorásť až do výšky 100 metrov

Rýchlo rastúca sekvoje, ako už názov napovedá, môže ľahko dosiahnuť 30 metrov a viac vo veľkej záhrade. Zvýšenie o 50 až 100 centimetrov za rok je ľahko možné. Sekvojia, ktorá v zásade patrí k cyperskej rodine, môže v oblasti svojho pôvodu prekonať výšky viac ako 100 metrov.

Tip: Sekvoje (ihličnany) sú ideálne ako tieň vo veľkých parkoch.

Sekvoja je tiež známa ako praveký strom

Legendárne príbehy jednotlivých sekvojov hovoria o ich zdanlivo nekonečných rokoch, z ktorých niektoré sa datujú do obdobia pred Kristom. Preto je sekvojový strom často popisovaný ako praveký strom. To tiež dokazuje, že obrie sekvoje vyzerajúce - bez ohľadu na to, či sú to obrovské sekvoje, pobrežné sekvoje alebo praveké sekvoje - sa dá relatívne ľahko ošetriť a exempláre reprodukované zo semien kužeľa sa v našom regióne darí veľmi dobre.

Sekvojový strom - pestovanie a starostlivosť

„Výsadbový čas:
Od septembra do októbra je ideálny čas na vysadenie sekvojov.

"Umiestnenie:
Sekvoje milujú horiace slnko, ale potom musia byť vždy dobre napojené. Najmä v letných mesiacoch by ste sa mali uistiť, že korene nikdy nevyschnú. Veľmi mladé sekvoje (odrezky) by sa mali najskôr chovať ako črepníkové rastliny a výsadbu do pôdy vykonávať až po vyvinutí kmeňa.

"Hnojenie:
Sekvoju by ste mali pravidelne oplodňovať raz alebo dvakrát na jar, najmä v prvých rokoch.

"Zima:
V zime je však sekvoja odolná voči chladu až do -20 stupňov. Odporúča sa však chrániť ešte mladé mladé sekvoje pred ľadom a snehom tak, že sa pokryjú rohožami alebo rúnom v blízkosti zeme.