Inštrukcia

Jedovaté rastliny pre mačky

Jedovaté rastliny pre mačky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho rastlín je pre mačky toxické. Keďže mačky radi žuvajú rastliny, je to celkom nebezpečné. Máme pre vás prehľad jedovatých rastlín.

Mačky radi žuvajú rôzne rastliny. Nie všetky tieto rastliny sa však môžu považovať za bezpečné pre mačky. Jed obsiahnutý v niektorých rastlinách môže viesť od hnačky k smrti vašej vlastnej mačky. Preto by ste ako majiteľ mačky mali chrániť všetky jedovaté rastliny mimo svojho tigra.

Nebezpečné izbové rastliny

Mnoho rastlín, ktoré máme v našich domovoch, môže byť pre mačky veľmi nebezpečné, ak na nich okusujú. Okrem nevinne vyzerajúcich cyklámenov, exotických ľalioviek a orchideí všetkého druhu, ale aj zelených rastlín, ako je guma alebo dieffenbachia. Pozornosť by sa mala venovať aj kyticiam. Napríklad ľalie tiež predstavuje riziko pre mačky ako rezané kvety.

Tip: Nemusíte likvidovať svoje existujúce rastliny, ak ich udržiavate mimo dosahu mačky. Vhodné sú napríklad nástenné police alebo závesné svetlá, ktoré nie sú prístupné. Alebo umiestnite rastliny do uzavretej miestnosti, kde nie je mačka.

Ale nie všetky izbové rastliny škodia vášmu tigrovi. Takže môžete bez váhania opustiť strom peňazí (alebo dokonca strom penny). A vnútorný bambus sa tiež považuje za bezpečný pre mačky. Po zakúpení by ste ho však mali dôkladne umyť, pretože je zvyčajne veľmi striekaný. Ako kvitnúce rastliny sú vhodné napríklad Geranium.

Nebezpečenstvo v čase Vianoc

Poinsettias sa pekne pozerajú, ale pre mačky sú nebezpečné -

Ak sa nechcete počas vianočných stromčekov obísť bez vianočného stromu, mali by ste kvôli mačke hľadať alternatívu k skutočnému stromu. Ihly sú pre zvieratá ťažko stráviteľné, a preto spôsobujú obrovské poškodenie zdravia. Okrem toho väčšina ihličnanov obsahuje toxické látky, ktoré sú tiež vo vode stromu, takže pri pití mačiek existuje veľké nebezpečenstvo.

Ale váš strom môže ohroziť nielen strom. Rôzne rastliny, ktoré prinášame do bytu počas Vianoc, sú pre mačky tiež jedovaté. Patria sem napríklad vianočné hviezdy, ktoré sú také jedovaté, že môžu viesť k smrti milovanej mačky.

Tip: Vianočný kaktus sa považuje za bezpečný pre mačky.

Jedovaté rastliny na záhrade av prírode

Ako už bolo spomenuté, existuje veľa rastlín, ktoré sú pre mačky toxické. Preto venujte zvýšenú pozornosť tomu, ktoré rastliny prinesiete do záhrady. Okrem tulipánov sú jedovaté aj skoré kvetináče, ako sú šafran, narcis alebo konvalinka. Populárny hyacint alebo oleander poškodí vašu mačku, ak na ňu okusuje.

Pozornosť by sa mala venovať aj stromom, kríkom a živým plotom. Napríklad broskyňa môže byť pre vašu mačku nebezpečná. Kôra a semená sú okrem listov jedovaté. Ale strom života, privet alebo gorse môžu otráviť vašu mačku, ak na ňu okusujete.

Tip: Riziko otravy predstavuje gaštany (zelená koža) a duby (rastliny a žalude).

Prehľad rastlín, ktoré sú pre mačky jedovaté

Už sme spomenuli niektoré jedovaté rastliny. V nasledujúcej fotogalérii sme pre vás pripravili tieto a ďalšie rastliny, ktoré môžu byť pre vašu mačku nebezpečné.

Zistite jedovaté rastliny

Nemôžeme zaručiť, že zoznam mačiek jedovatých rastlín je úplný. Pretože mnohé rastliny ešte neboli dostatočne preskúmané z hľadiska ich toxicity pre mačky. Ak si nie ste istí, či je rastlina tolerantná alebo jedovatá, mali by ste sa vyhnúť rastlinám s nasledujúcimi vlastnosťami:

  • evergreen
  • obsahujú éterické oleje
  • cítiť podozrivo dobre
  • majú hľuzy / cibuľu
  • obsahujú mlieko v listoch a vetvách

Rastliny s týmito vlastnosťami sú často jedovaté.

3 tipy na ochranu mačky pred otravou

1. Jedovaté rastliny umiestnite mimo dosah mačky alebo ich úplne vyhoďte. Používajte skôr rastliny, ktoré môžete bezpečne klasifikovať ako neškodné.

2. Rastliny, ktoré nemôžete bezpečne klasifikovať ako bezpečné, by nemali byť ponechané bez dozoru v dosahu vašej mačky. Najlepšie je umiestniť ich do uzamknutej miestnosti, ktorá je pre mačku neprístupná.

3. Netoxické rastliny môžu byť tiež nebezpečné, ak sú konzumované príliš veľa. Preto sledujte, ako často vaše miestnosti tigrie okusujú rastliny, a ak je to potrebné, dotknutú rastlinu odložte.