Sadenice

Lampionové kvety - 4 tipy na starostlivosť

Lampionové kvety - 4 tipy na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každé dieťa pozná oranžové kvety lucerny, ktoré môžu byť použité na jeseň pre všetky druhy pekných ozdôb. Tu sú 4 tipy na starostlivosť o kvety lucerny.

Lampionové kvety sú mierne jedovaté

Rozkvet

Kvety Lampion produkujú malé biele kvety od mája do júla, ktoré vytvárajú krásny kontrast k ich zeleným listom. Z týchto kvetov sa od júla do augusta vyvíjajú prvé zelené, potom oranžové lucerny, ktoré tiež nesú oranžové ovocie. Ak sa lucerny v jesenných mesiacoch septembra a októbra zhnednú a zmutujú sa na akúsi sieť lucerny, uvoľní sa pohľad na oranžové ovocie. Týmto spôsobom má lucerna zvláštny pôvab na svojom prehliadači počas celej doby kvitnutia.

Lampionové kvety - 4 tipy na starostlivosť

Tip 1 - zalievanie / hnojenie:
Bylinná trvalka sa v záhrade ľahko udržuje. Vo veľmi horúcich dňoch by ste mali rastlinám dodávať miernu vodu, inak nevyžadujú ďalšie ošetrenie a nemusia byť oplodnené.

Tip 2 - rez dozadu:
Iba na konci jesene by mali byť trvalky odrezané veľkoryso.

Tip 3 - vápnenie a uvoľňovanie pôdy:
Ak chcete pre rastliny urobiť niečo dobré, môžete na jar obohatiť svoju prírodnú pôdu vápnom za predpokladu, že nejde o vápencovú pôdu. Pôdu môžete tiež uvoľniť všade okolo.

Tip 4 - množenie kvetov lucerny:
Lucernové kvety spravidla dorastajú do výšky 1 metra a šírka sa neustále rozširuje. Čo znamená, že je možné ich občas ľahko zdieľať a ľahko presádzať na inom slnečnom alebo čiastočne zatienenom mieste. Niektoré rastliny lucerny sa dokonca daria v úplných odtieňoch.

Mimochodom: Robustné lucernové kvety sa samozrejme dajú ľahko uchovávať aj ako kontajnerové rastliny.

Dôležité:

Čínske lucerny sú mierne jedovaté, a preto by s nimi deti nemali prísť do priameho kontaktu. Okrem drotárstva so žiarovkami sú pod dohľadom dospelých.