Starostlivosť

Výsadba magnólie - podrobné pokyny


Na jar magnólie vždy divákov potešia nesmierne sviežym kvetom. Naučte sa, ako zasadiť magnólie tu.

Výsadba magnólií je jednoduchá

Magnólie alebo magnólie?

Magnolia má hlavné obdobie kvitnutia od marca do apríla. Kým tulipán magnólie kvitne od apríla do mája, niekedy až do júna. Dnes sú magnólie k dispozícii v špecializovaných predajniach vo viac ako 100 relatívne robustných odrôd, buď ako strom (niekedy až 10 metrov vysoký a 5,5 metra široký) alebo ako ker (priemerne až 3 metre). Ktorá forma si nakoniec vyberiete, je určite odpoveďou na výber umiestnenia.

Výber lokality

Všetky rastliny magnólie dávajú prednosť hlavne slnečnému, pokiaľ možno chránenému miestu, ktoré sa môže nachádzať aj na juhovýchode alebo juhozápadnej strane vašej záhrady - čo môže čiastočne označiť umiestnenie magnólie ako čiastočne zatienené. Väčšina druhov miluje pôdu bohatú na humus, a teda aj živiny, ktorú môžete obohatiť množstvom rašeliny.

Výsadba magnólie - podrobné pokyny

Krok 1:
Magnóliá sa zvyčajne ponúkajú ako balíky rastlín. Akonáhle ste doma, mali by ste najprv zmiešať uvoľnenú zeminu koreňovej gule so špeciálnou rastúcou zeminou a rašelinou (udržiava nízke pH pôdy).

Krok 2:
Potom musíte pripraviť veľkorysé miesto výkopu (približne dvojnásobná veľkosť balíka) a túto studňu naliať vodou.

Krok 3:
Teraz vložte magnóliu a nahromadite ju s predtým zmiešanou zeminou (pevne stojte a znovu silno vodu).

„Tip: Počas niekoľkých prvých dní musíte magnóliu intenzívne zalievať, aby ste sa uistili, že korene sú na novom mieste.

Za optimálne obdobie výsadby všetkých listnatých stromov sa považuje neskoré leto / jeseň (do maxima polovice októbra) a skoro na jar (do maxima apríla).

Ďalší tip na čítanie: rezaná magnólia