Nápady a inšpirácia

Starostlivosť o magnólie - 4 tipy


Magnólie sú veľmi krásne rastliny, či už ako krík alebo strom. V týchto tipoch sme zhrnuli, ako sa staráte o svoje magnólie.

Tip 1: Vyhnite sa poškodeniu koreňov

Všeobecne treba poznamenať, že magnólia sú ploché korene. Preto musíte zhrabať pôdu okolo kmeňa čo najšetrnejšie - napr. buriny, keď buriny.

Tip 2: málo hnojte a prirodzene

Na jar môžete do mierne uvoľnenej pôdy trochu rašeliny a humusu. Ďalšie hnojivá už magnólie zvyčajne nepotrebujú.

Tip 3: Starostlivo rezané magnólie

Okrem toho by ste mali rezať magnóliu iba v obmedzenej miere, pretože rezy sa ťažko liečia a môžu vytvárať nevzhľadné výhonky. Prečo zvädnuté kvety musia byť odlomené ručne alebo opatrne odrezané pomocou záhradných nožníc. Toto platí aj pre mŕtve vetvy a vetvičky.

Aby sa strom alebo krík dostal do požadovaného tvaru alebo aby do istej miery obsahoval vrchol stromu, na jar by sa mal na magnóliách urobiť jemný rez, aby na jeseň mohol príslušný rez opäť rásť.

Tip 4: Chráňte mladé magnólie pred mrazom

V prvých rokoch by ste mali chrániť magnólie pred silným mrazom - na tento účel by ste mali magnóliu zľahka na kmeň prilepiť pôdou a prípadne ich úplne zakryť špeciálnym záhradným rúnom. Na druhej strane staršie rastliny sa zvyčajne považujú za mrazuvzdorné a relatívne mrazuvzdorné.