Ponúk

Hnojenie plodov - takto sa to robí

Hnojenie plodov - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bobule, ktoré chutia najlepšie čerstvo z trvalky, tiež patria do záhrady. Aby sa im darilo, tu sú naše tipy, ako oplodniť bobule.

Jahody sa hnojia dvakrát ročne

Bobule potrebujú pravidelné hnojenie

Existujú určité druhy bobúľ, ktoré by v záhrade nemali chýbať. Patria sem predovšetkým jahody, ale aj maliny, černice, ríbezle, egreše, bobule josta a podobné.

Bobule však tiež potrebujú pravidelné hnojenie, aby mohli prosperovať vo veľkom počte. Preto špecializovaný obchod ponúka špeciálne hnojivá, ako napríklad čisté jahodové hnojivo atď. Tieto produkty hnojív obsahujú optimálne dávkovanie fosforu, draslíka a dusíka prispôsobené jednotlivým odrodám bobúľ.

Umelé hnojivo

Organické hnojivo je ideálne pre bobule. Dobre hnitý kompost a kravský hnoj - zatiaľ dostupný aj vo forme peliet - je možné použiť najmä na výsadbu a na jarné hnojenie. Mnoho záhradkárov, ktorí tiež pracujú s minerálnymi hnojivami, tradične uprednostňuje použitie modrého zrna, ktoré sa osvedčilo už desaťročia. Medzitým sa však ponúkajú hnojivá z bobúľ šité na mieru jednotlivým odrodám, ktoré ešte lepšie uspokoja potreby jednotlivých bobúľ.

"Tip: Odborníci často odporúčajú vyváženú zmes organických a minerálnych (chemických) hnojív. Organické ovocie by sa však malo hnojiť iba organickým bio hnojivom.

Hnojenie čas

Základným pravidlom je oplodniť bobule skoro na jar pred kvitnutím. Ak je to potrebné, ešte raz tesne pred dozretím ovocia. Pred druhým hnojením by ste však mali skontrolovať hodnotu pH v pôde, aby ste predišli nadmernému oplodneniu.

Napríklad jahody sa na jeseň opäť oplodnia. Hlavne ak ich v tomto okamihu vysadíte čerstvé. Aby ste to dosiahli, dobre uvoľnite pôdu, spracujte kompost a hnoj do pôdy a potom nechajte pôdu usadiť asi dva týždne. Potom môžete použiť jahodové rastliny v tejto dobre obohatenej pôde.

"Tip: Táto metóda sa odporúča aj na pestovanie všetkých ostatných plodov.

Hnojené hnojivo

Pri aplikácii hnojiva sa musí zohľadniť príslušná dávkovacia forma a prevládajúce poveternostné podmienky - dodržujte písomné informácie pre používateľov.

  • Ak napr. Rozširovanie modrého zrna a niektorých bobuľových hnojív často vo forme malých granúl, ktoré sa voľne rozdeľujú na stonke rastliny, má výhodu v tom, že hnojivý účinok sa bobulám uvoľňuje v splátkach, a preto trvá dlhšie.
  • Kvapalné hnojivo sa na druhej strane vstrebáva oveľa rýchlejšie, čo znamená, že pracuje veľmi rýchlo, ale obvykle netrvá tak dlho.
  • Organické hnojivo v prírodnej forme (humus, živočíšny hnoj, kompost) sa musí do pôdy rastlín vždy spracovať ručne.

"Tip: Pri hnojení by nemal byť príliš horúci (vyhnúť sa silnému slnečnému žiareniu), aby hnojivo nepoškodilo bobule popáleniny, Počas oplodnenia by však nemalo silno pršať, pretože by to mohlo výrazne minimalizovať účinok hnojiva.