Tipy a triky

Špirála pre rastliny - vynikajúca pomôcka pre lezenie!


Rastliny špirály sú naozaj veľmi užitočné, pretože tieto špirály zaisťujú dostatočné držanie. Tu nájdete, ako správne používať takúto špirálu rastlín.

Špirála pre rastliny je skvelou pomôckou na lezenie

Špirály rastlín poskytujú rastlinám dostatočnú pevnosť

Moderné rastlinné špirály sa dajú použiť ako úplne užitočné pomocníky v akejkoľvek záhrade. Nezáleží na tom, či sú na ňu naviazané popínavé rastliny, sú s ňou stabilizované trvalky alebo sa s ňou pestuje zelenina (paradajky, uhorky, fazuľa atď.). Špirála rastlín zaisťuje dostatočné držanie a tým aj elegantný záhradný obraz. Pekné mreže sa dajú vytvoriť aj pomocou niekoľkých rastlinných špirál, ktoré sú zlepené.

Ktoré rastlinné špirály existujú?

K dispozícii sú rastlinné špirály vyrobené z plastu, hliníka a kovu - tiež potiahnuté práškom. Odporúča sa kúpiť rastlinné špirály, ktoré sa dajú opäť vytiahnuť a pomocou ktorých je možné dosiahnuť flexibilnú výšku okolo 2 metrov.

Špirály rastlín môžete používať nielen vonku, ale aj v kúpeľoch a skleníkoch. Pre ktoré sa potom v špecializovaných predajniach ponúkajú veľmi malé špirály rastlín s výškou od 0,50 do 1,00 metra.

Tip: Väčšina rastlinných špirál môže byť rezaná na požadovanú dĺžku.

Používajte špirály rastlín správne

Špirály rastlín sa umiestňujú do pôdy v bezprostrednej blízkosti rastliny, a preto sa spodná strana obvykle ponúka so špičkou. Ak rastlina rastie na špirále rastliny, môžete ju tiež pripevniť na špirále rastliny - najlepšie to funguje s tenkými rastlinnými spojivami alebo rastlinnými svorkami.

Používajte špirálové závesy rastlín správne

Špirály doštičkových rastlín zaisťujú, že vytrvalé rastliny (napr. Dahlia, pivonky, mečík, atď.) Majú optimálne držanie vo všetkých poveternostných podmienkach. Aby ste to dosiahli, musíte opatrne stabilizovať špirálu, pokiaľ možno v strede rastliny, pričom dávajte pozor, aby ste nepoškodili koreň. Jednotlivé výhonky rastlín potom vyrastú vo vnútri špirály, čo im poskytuje všestrannú podporu a stále im dáva prirodzený vzhľad.

Tip: Ak ste vytrhli vytrvalú rastlinu na jeseň, mali by ste jednoducho nechať platničku na svojom mieste. Týmto spôsobom nové výhonky rastú na jar priamo do špirály.