Sadenice

Renovujte mreže - pokyny krok za krokom


Neskorá jeseň je ideálny čas na renováciu všetkých mreží. Tu je malý podrobný návod, ako postupovať.

Obnova mreží je jednoduchá

Krok 1 - odstráňte rastliny

Neskoro na jeseň je najlepší čas na renováciu, pretože rastliny by sa mali počas tohto obdobia rovnako znížiť. Predtým, ako začnete s renovačnými prácami, musíte najprv zo sieťoviny dôkladne odstrániť predtým odrezané výhonky hlavných rastlín. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je vybudovať podporu hneď vedľa príslušného závodu - napr. staré záhradné kreslo - a voľne položte rastlinu, ktorá nebola odkrytá z tyčí Samozrejme, môžete tiež na krátku dobu položiť krátke výhonky. Je dôležité iba to, aby jednotlivé časti rastliny nemuseli vykazovať žiadne zranenia, čo sa samozrejme týka aj súvisiacej koreňovej oblasti.

Krok 2 - renovačné práce

V závislosti od typu horolezeckej pomôcky je teraz možné ju na mieste renovovať. Je však lepšie, ak odstránite pomôcku na šplhanie, dôkladne ju renovujte (prípadne obrúste drevo a prelakujte ju) a potom ju znova nainštalujte. Týmto spôsobom môžu byť samozrejme pomôcky na lezenie samozrejme tiež úplne nahradené alebo v prípade potreby podstatne rozšírené.

Krok 3 - vlákno rastlín výhonky

Po dokončení renovačných prác na mrežích a mrežích sa musia samozrejme odstránené rastlinné výhonky samozrejme znovu prevliecť. Táto práca si vyžaduje nielen najväčšiu pozornosť (riziko poranenia rastlín), ale aj trochu záhradnícke zručnosti, aby rastlina mohla v nadchádzajúcej jari pomerne rovnomerne vyrásť pozdĺž mreží.