Ponúk

Vytvorte si vlastnú záhradnú lúku v záhrade

Vytvorte si vlastnú záhradnú lúku v záhrade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krokusy sú skoro prvé kvety, ktoré po zime pridávajú farbu záhradám a lúkam. Ukážeme vám, ako si vytvoriť vlastnú šafranovú lúku.

Prvé kvetové lúče ako snežienky a krokusy sú prvými poslami jari. Často vás môžu obdivovať, aj keď sneh ešte nie je úplne roztopený. Najmä farebné krokusy vytvárajú farebné akcenty - nielen v záhradách, ale aj na lúkach. Okrem toho už priťahujete prvé čmeliaky a včely, ktoré si užívajú nektár a prenášajú peľ. V nasledujúcom texte by sme vám chceli vysvetliť, na čo by ste mali dávať pozor, ak si chcete vytvoriť šafranovú lúku.

Rastliny krokusy na jeseň

Aby ste si na jar mohli vychutnať farby vašich krokodílov, mali by ste im na jeseň priniesť hĺbku asi šesť až desať centimetrov. Uistite sa, že je pôda dobre odvodnená, aby nedošlo k zamoknutiu pôdy, aby sa zabránilo hnilobe cibule.

Tip: Malé kvety prídu samy o sebe lepšie, ak zasadíte okolo desať krokusov v skupine.

Ak chcete zasadiť krokusy nielen na záhrade, ale aj na lúke, máte dve možnosti:

 1. Vyhoďte šafranovú cibuľu a pestujte ju jednotlivo
 2. Krokusy umiestnite do skupiny pod sitko

Vyhoďte šafranovú cibuľu a vložte ju jednotlivo

Individuálne zasadené krokusy na lúke - Voľné a náhodné rozmiestnenie krokodílov na lúke vyzerá veľmi harmonicky. Za týmto účelom si vezmite do ruky niekoľko šafranových žiaroviek a hodte ich do vzduchu. Potom cibuľu zasadte presne tam, kde pristáli.

1. S rezačkou na burinu je veľmi ľahké vytvoriť v trávniku otvory, do ktorých môžete nalepiť cibuľu hrotom nahor. Ak je otvor príliš malý, môžete ho jednoducho zväčšiť alebo rozšíriť miernym pohybom páky.

Tip: Ak cibuľu spadnete nesprávnym spôsobom do výsadbového otvoru, môžete ju ľahko prevrátiť pomocou rezačky buriny.

2. Výsadbové otvory môžete ľahko zavrieť nohou na sypkých piesočných pôdach. Ak je však pôda hlinitá, jednoducho vyplňte výsadbový otvor voľnou piesočnatou zeminou a potom ju opatrne šliapajte nohou.

3. Ak sú všetky cibule v zemi, krátko ich zalejte vodou. To vytvára kapilárne spojenie s vodou v hlbších vrstvách pôdy. Výsledkom je, že voda stúpa a dodáva cibule potrebnú vodu, aby sa mohli tvoriť korene a krokusy sa môžu vyrastať skoro na jar.

Tip: Na veľkých plochách môžete postrekovač nechať bežať asi hodinu

Krokusy umiestnite do skupiny pod sitko

Krokusy v skupinách na lúke - Ak nechcete nechať pozíciu svojich krokodílov náhodou, jednoducho ich umiestnite do skupín na trávniku.

1. Použite ostrý rýľ na vpíchnutie trávnika na tri strany a opatrne ho zdvihnite rýľom. Na povrch dajte asi 15 až 25 šafranových žiaroviek a jemne ich pritlačte. Opäť skontrolujte, či tipy smerujú nahor.

2. Potom zatvorte otvorené sito a uistite sa, že cibuľa zostáva v ich polohe a nepreklápajte sa. Nezabudnite znova šliapať po trávniku.

3. V poslednom kroku vysadené plochy dobre zalejte tak, aby trávnik aj cibule šafranu mohli dobre zakoreniť.

Jesenné krokusy nie sú vhodné pre šafranové lúky

Pri šafranových lúkach by ste mali používať iba krokusy, ktoré kvitnú na jar. Tieto nás potešia kvetmi okolo marca a apríla a sú zvyčajne vyblednuté pred prvým kosením.

Tip: Nesekajte, kým nie sú listy šafranu žlté. Inak by ste mohli rastliny oslabiť natoľko, že odumrú.

Keď klíčia jesenné krokusy, rast trávnika ešte nie je dokončený. Pri kosení trávnika vždy existuje riziko poškodenia rastlín. Keby ste sa nemilovali kosiť krokusy pre lásku, krokusy by si sami neprišli.Komentáre:

 1. Moukib

  Absolútne s vami súhlasím. It seems to me an excellent idea. Súhlasím s tebou.

 2. Calibumus

  Also what in that case to do?

 3. Jeffrey

  Bravo, a sentence ..., great idea

 4. Diomedes

  they still remind you of the 18th century

 5. Huntir

  Potvrdzujem. Súhlasím so všetkým vyššie uvedeným. Na túto tému vieme komunikovať.

 6. Negami

  Let's Talk on this topic.

 7. Kusner

  It agree, very good pieceNapíšte správu