Starostlivosť

Dekorácie v záhrade - 4 tipy na chladné obdobie

Dekorácie v záhrade - 4 tipy na chladné obdobie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Väčšinou na konci jesene sa v mnohých záhradách šíri skľučujúci obraz. Aby vaša záhrada nevyzerala nudne, tu sú 4 tipy na krásnu výzdobu záhrady.

Nechajte svoju fantáziu bežať divoko

Tip 1 - výber dekorácií

Okrem sena a slamy sú zbierané aj orechy a gaštany, farebné tekvice a jesenné lístie, ako aj vetvičky na dekoráciu. Okrem toho, sušené kvety artičoky, kvetiny lampiónov, brečtanové úponky, rozchodníky, odnože, sušené ovocie (napr. Pomarančové rezy) atď. V mnohých prípadoch sa však v škôlkach budú až do konca roka ponúkať aj kvitnúce astry, chryzantémy a vresy. Ktoré môžu byť použité na okorenenie jesenné dekorácie v mnohých farbách.

Veľmi vtipné: Môžete priviazať krásne postavy zo sena a slamy. Len to vyskúšajte.

Tip 2 - ozdobte

Všetky typy terakotových nádob odolných voči mrazu a kovové žľaby vo vstupných priestoroch a terasách sú ideálne na zdobenie. Ale aj v samotných kvetinových záhonoch sa jesenné usporiadanie rýchlo stáva pútavým prvkom celej záhrady. V zvyčajne búrlivej jesennej sezóne je však vhodné dekoratívne predmety vždy pevne pripevniť v príslušnom usporiadaní. Napríklad s drôtom, bambusovými palicami, klincami, drôteným pletivom a podobne.

Tip 3 - kvitnúce rastliny

Všetky čerstvé rastliny musíte vždy vložiť priamo do pôdy alebo do kvetináča, ktorý sa má ozdobiť. Potom môžete ozdobiť ozdobné predmety vybrané pre rastlinu pekne okolo rastliny.

A zatiaľ čo krátko po prelome tohto roku vianočné ruže a snežienky vyrastajú čerstvo zo zeme, tieto jemné kvety priťahujú osobitnú pozornosť, keď sú zvýraznené. Napríklad s čerstvou borovicovou zeleňou, ktorú môžete voľne umiestniť okolo týchto skupín rastlín.

Tip 4 - vytvorte náladu

V chladnom období je obzvlášť dôležité, aby tieto dekorácie tiež vytvárali na záhrade špeciálne nálady. Od polovice septembra do novembra sú veľké tekvice často vyhĺbené a naplnené sviečkami. Najmä v tme sú tieto tekvice obzvlášť útulné. Ale malé lucerny, v ktorých blikajúce sviečky vyzerajú na záhrade obzvlášť krásne.

Zvlášť moderné sa stalo aj umiestnenie pergamenových vreciek pozdĺž záhradných chodníkov, ktoré môžu byť veľmi atmosféricky vybavené čajovými svetlami. Nesmiete však zabudnúť na túto výzdobu.

Okolo vianočného času môžete ľahko nahradiť kvitnúce kvetinové palice vianočnými ozdobami, ako sú gule na vianočný stromček alebo lesklé záhradné gule. V špecializovaných obchodoch sa ponúka aj množstvo vianočných ozdôb do záhrady.Komentáre:

 1. Durango

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.

 2. Masilo

  Found site with your questions.

 3. Samubei

  It's nice to know what an intelligent person thinks about this. Thank you for the article.

 4. Mantel

  This message, is matchless)))

 5. Faell

  Thank you)))))) in the quotation book!Napíšte správu