Nápady a inšpirácia

Likvidácia jesenné lístie - 5 tipov

Likvidácia jesenné lístie - 5 tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď na jeseň padne veľa farebných listov na zem, mnohí nevedia, ako zlikvidovať jesenné lístie. Tu je 5 tipov, čo s tým môžete robiť.

Môžete kompostovať jesenné lístie

Krásna prírodná podívaná

Listy listnatých stromov každý rok na jeseň menia farbu. Táto krásna prírodná podívaná však trvá len krátku dobu a listy opäť spadnú zo stromov. V tomto okamihu by sa mal alebo mal zlikvidovať (napr. Aby nedošlo k poškodeniu trávnika), pre ktorý sme zostavili niekoľko užitočných tipov na likvidáciu.

Likvidácia jesenné lístie - 5 tipov

Tip 1:
Lístie sa môže v zásade kompostovať, a tak ho možno opäť použiť ako humus na jar. Stačí pridať listy a uložiť ich na kompost.

Je však dôležité si uvedomiť, že aj malý náraz vetra distribuuje listy späť do záhrady. Z tohto dôvodu by ste ju mali na komposte podkopať - hromada už vykvaseného kompostového materiálu na vrchu. Jednoduchú sieť môžete natiahnuť aj cez kompost, takže na záhrade nemôžu letieť žiadne listy, a to ani pri silných nárazoch vetra.

Tip 2:
Ak nemáte kompost, môžete listy začleniť aj priamo do zeleninových záplat a ovocných záhonov a nechať ich okamžite hniť na mieste. Aby ste to dosiahli, rozložte listy rovnomerne na zozbierané postele a dobre pracujte do pôdy pomocou záhradnej pazúry (alebo podobného zariadenia). Ak pôdu za týmto účelom dobre uvoľníte, môžete túto prácu značne uľahčiť. Týmto spôsobom sa do pôdy dostáva už koncom jesene veľa potrebných živín a začiatkom jari ju možno opäť použiť ako studený rám.

Tip 3:
S listami sa môže okamžitá pôda niektorých rastlín tiež udržiavať vlhká oveľa dlhšie, takže tieto okrasné rastliny ťažko trpia počas zimného sucha. Na tento účel je potrebné zhromaždiť listy okolo týchto rastlín av prípade potreby ich dodatočne odvážiť vetvičkami. Túto prácu by ste však mali robiť iba vtedy, keď väčšina slimákov zmizla zo záhrad. Pretože slimáky radi zostávajú vo vlhkých listoch.

A počas procesu rozkladu lístia, ktorý tu tiež začína rýchlo, v zimných mesiacoch sa do rastlín dodáva dostatok živín.

Tip 4:
Okrem toho slúžia listy ako ochrana pred chladom, napríklad v ružiach citlivých na mraz. Za týmto účelom dobre položte koreňovú oblasť (stonky rastlín) listami a potom zakryte ruže vetvičkami a / alebo záhradným rúnom.

Tip 5:
Hory lístia tiež poskytujú ježkom bezpečné miesto na strávenie zimy. Aby ste to dosiahli, musíte naskladať spadnuté lístie na dobre chránené miesto, aby ste vytvorili kopec. Ak ježkovia opustia svoje miesto na spánok aj po zimných mesiacoch, môžete znova začleniť jesenné lístie do postelí.Komentáre:

 1. Sutcliff

  Bez plytvania slovami.

 2. Jur

  pozoruhodne, veľmi užitočný nápad

 3. Teremun

  And that is to say something?

 4. Burn

  There is no sense.

 5. JoJolabar

  Mýliš sa. Poďme o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, budeme hovoriť.Napíšte správu