Inštrukcia

Zabezpečenie rastlín privet - takto sa to robí

Zabezpečenie rastlín privet - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Privet je ideálny pre pestovanie zeleného plota po celý rok. Naučte sa, ako vysádzať a starať sa o privet živý plot.

Privet je optimálna zaisťovacia rastlina

Optimálne zaisťovacie zariadenie

Na rozdiel od živého plotu môžu jednotlivé privátne rastliny - rezané na mieru - tiež vytvárať krásny pohľad uprostred záhrady, napr. ako guľová stopka. Okrem toho, privet dosahuje priemernú výšku až 3 metre, rastie veľmi nepriehľadne a teda tiež optimálne chráni ako živý plot pred zvedavými očami.

Tip: Mali by ste si vždy zvoliť odrody zimnej zelene. Týmto spôsobom sa na jeseň nemusíte pozerať na bohato rozvetvený živý plot.

Vrcholom niektorých privet odrôd sú ich krémovo biele, nádherne voňavé kvety, ktoré dávajú každému živému plotu veľmi zvláštny vzhľad od júna do júla. A po odkvitnutí privet tiež prichádza s čiernym ovocím, ktoré vytvára elegantný kontrast k jasne zelenému lístiu. Iné odrody však majú zelené listy so zlatými žltými okrajmi po celý rok, čo tiež zaisťuje veľmi krásny výhonok.

dôležité: Deti by sa nemali dotýkať bobúľ. Je to preto, že sú toxické.

Zabezpečenie rastlín privet - takto sa to robí

Privet živý plot by mal byť vysadený na jar alebo na jeseň. Privet sa darí v čiastočnom tieni, ako aj na slnečnom mieste. Pri výsadbe stačí použiť rastliny hlboko v pôde, dobre ich zalievať a udržiavať prívod vody počas prvých dní. Dodatočné oplodnenie zvyčajne nie je potrebné.

Tip: Pri výsadbe však môžete do pôdy zabudovať trochu čerstvého kompostu.

Udržiavajte súkromné ​​zabezpečenie

Extrémne robustný privet sa považuje za pomerne nenáročnú rastlinu a je relatívne odolný voči škodcom. Vo veľmi horúcich letných dňoch by sa však mal živý plot pravidelne zalievať.

Znížte privet hedge

Privé rastliny rastú v priemere až do výšky 40 centimetrov za rok, preto by sa mali kosiť každý rok na jar a / alebo na jeseň. A to nielen na výšku, ale aj na šírku (topiary), čo ponúka práca s orezávačmi.

Tip: Staré výhonky by sa mali z času na čas radikálne odrezať (kužeľové rezy), aby sa podporilo klíčenie čerstvých konárov.