Tipy a triky

Chráňte broskyne pred mrazom - ako to funguje


Okrem jabloní a čerešní by v žiadnej záhrade nemala chýbať žiadna broskyňa. Prečítajte si, ako chrániť váš broskyňový strom pred mrazom v zime.

Položte handričku na broskyňový strom

Broskyne sú skutočné vitamínové bomby
Broskyne skutočne pochádzajú zo Stredozemného mora, kde je obzvlášť teplé a Stredozemné more. Teraz sa im však darí aj v našich zemepisných šírkach - a nie je to zlé. Takže ak ešte nemáte v záhrade broskyňový strom, mali by ste ho čo najskôr zasadiť, pretože broskyne sú skutočnými zdravými bombami. Okrem toho je váš vlastný broskyňový strom v záhrade niečo iné a kto nemá rád čerstvé broskyne? Aby sa broskyňa stala takou, ako ju chcete, mali by ste ju chrániť pred mrazom.

Chráňte broskyne pred mrazom - ako to funguje
Broskyne ako slnečno. To môže znamenať, že začnú kvitnúť príliš skoro, keď je pekné počasie. Keď budú nasledovať mrazivé noci, filigránové kvety môžu zamrznúť a to bolo aj tento rok s hojnou úrodou broskýň. Preto by ste mali podniknúť kroky a oneskoriť kvitnutie. Môžete to urobiť natiahnutím ľanu alebo záhradného rúna cez strom. Malo by sa to však stať, len keď svieti slnko. Ak riziko nočných mrazov pominie, toto opatrenie už nie je potrebné.