Sadenice

Čína bobule - tipy na pestovanie


Čínsky bobule je pekná lezecká rastlina, ktorá produkuje veľmi zdravé ovocie. Prečítajte si, ako môžete pestovať bobule Číny.

Porcelánový bobule je veľmi zdravý

Porcelánový bobule je veľmi zdravý

Čínske bobule sa dlho používajú v tradičnej čínskej medicíne (TCM). A keď sa čoraz viac ľudí na celom svete dozvedelo o svojich pozitívnych účinkoch na kašeľ a astmu, ale aj v tráviacom trakte, jednotlivé odrody boli optimalizované na šľachtenie a teraz sú vynikajúco zavedené v našich zemepisných šírkach. Ak chcete dosiahnuť výnosnú úrodu čínskych bobúľ, mali by ste zvážiť nasledujúce tipy na starostlivosť.

Čína bobule - tipy na pestovanie

Tip 1:
Ovocie z tvrdej Číny by sa malo vysádzať na čiastočne zatienenom mieste, pretože nemôže tolerovať extrémne teplo alebo extrémne sucho. Preto musí byť v teplých dňoch niekoľkokrát napojená.

Tip 2:
Mierne kyslú pôdu, ktorá je obohatená o humus, by ste mali raz ročne uvoľňovať pravidelne okolo robustnej tyčinky.

Tip 3:
Hnojenie rastlín, ktoré sa v skutočnosti ľahko udržuje, sa odporúča iba raz na jar. Potom by sa malo použiť ovocné hnojivo alebo bobuľové hnojivo.

Tip 4:
Čínske bobule sú optimálne usporiadané pozdĺž mreží alebo mreží. Musíte sa ubezpečiť, že jednotlivé výhonky pripevňujete k horolezeckým pomôckam čo najmenej voľne. Ak je to potrebné, môžete tieto výhonky po zbere a na jar trochu orezať. Takto môžu čínske bobule ľahko stúpať až do výšky 8 metrov a tak široké, ako sa vám páči.

Tip 5:
Je vhodné zasadiť vedľa seba najmenej dva bobule z Číny, pretože nie sú samo-plodné. V prvých dvoch rokoch je úspech úrody iba malý, čo sa zvyčajne úplne prejaví až v treťom roku výsadby. Čínske bobule však kvitnú v prvom roku. Jej kvety vyžarujú skutočne okúzľujúcu vôňu v bezprostrednej blízkosti.

Tip 6:
Čínske bobule sa zbierajú ako ríbezle, ktoré tiež vyzerajú. Svoju zrelosť ovocia dosahujú od septembra do októbra. Potom môžete porcelánové bobule spracovať okrem iného na džem alebo džús. Ohnivo červené bobule sú tiež vhodné ako ozdoba na ovocných koláčoch a šalátoch. Najmä preto, že ich ovocná aróma sa hodnotí od sladkej kyslej až po slanú až pikantnú.