Starostlivosť

Kácenie stromu - pokyny krok za krokom

Kácenie stromu - pokyny krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ťažba stromu sa ľahšie povie, ako urobí. Aby sa nič nestalo, tu je podrobný návod, ako postupovať.

Kácenie stromu - prosím len v zime!

Ak sa musí strom občas vyrúbať na záhrade, malo by sa to robiť iba v zime. Keby len preto, že rast v zime (tzv. Miazga) zastaví v zime. Platí to aj pre ihličnany. Okrem toho v prípade veľkých listnatých stromov sú vetvy ľahšie viditeľné v zime, pretože k nim už nie sú spojené žiadne listy. To má výhodu v tom, že strom sa dá ľahšie pokácať. Okrem toho v zime na strome nič nerobia.

dôležité:
Niektoré obce a mestá majú štatút ochrany stromov, ktorý reguluje výrub stromov v ich vlastnej záhrade - musíte to vziať do úvahy! Mimochodom, stromy sa môžu v niektorých spolkových krajinách vyrúbať iba vtedy, ak ste sa zúčastnili kurzu reťazových píl - takže potrebujete certifikát! V opačnom prípade by ste mali touto úlohou poveriť záhradnícku alebo lesnícku spoločnosť.

Kedy by sa mal strom vyrúbať?

Je záhrada príliš veľká na veľký strom? Rastie nezmerateľne, t. nemôžeš to poriadne prerezať? Potom musí byť tento strom vyrúbaný! Vždy by ste mali nosiť vhodné ochranné vybavenie - napr. Nohavice na ochranu proti prerezaniu, bezpečnostná obuv, prilba s ochranou sluchu atď.

Kácenie stromu - pokyny krok za krokom

Ak chcete rezať veľký strom, mali by ste tento kúsok rezať kúsok po kúsku. Pretože ak ste práve videli strom, môžete v záhrade spôsobiť veľké škody.

Krok 1:
Najprv musíte odrezať silné konáre a čo najskôr ich odstrániť. Môžete napr. priviesť na skládku zeleného odpadu. Ako palivové drevo môžete samozrejme stále používať veľmi silné konáre. Môžete použiť kefu z jedľa, napr. použiť na zakrytie ruží. Krovinu môžete použiť aj na krásne zimné dekorácie.

Krok 2:
Potom by ste mali odstrániť vrch stromu a odstrániť ho.

Krok 3:
Teraz videl kmeň stromu na niekoľko metrov. Ťažké časti by ste mali vždy pripevňovať pomocou lana a tým ich zaistiť.

Krok 4:
Potom môžete ľahko vyrúbaný strom spracovať na malé drevo.