Nápady a inšpirácia

Líska čarodejnice - pestovanie a starostlivosť

Líska čarodejnice - pestovanie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kvitnúce líska čarodejnice je skutočným lákadlom v zimnej záhrade. Tu nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o výsadbe a starostlivosti o liesku čarodejnice.

Priťahovač oka v záhrade: lieska čarodejnice

Líska čarodejnica (lieska liesková) je jedným z čistých zimných kvetov a vo svojich vetviach pripomína strom lieskových orechov. V závislosti od odrody môže dorásť až do výšky 5 metrov a pekne sa rozprestrieť. Pravidelnými, ale najlepšie krátkymi rezmi si však môžete na jar udržiavať zodpovedajúcim spôsobom menšiu liesku. Alebo obyčajne používate malú pestujúcu odrodu (napr. Arnold Promise alebo Diane).

"Tip: Pravidelné opravy dokážu lísku čarodejnice zvládnuť lepšie ako silné prerezávanie. Pretože staré drevo stromu sa na rozhraní veľmi zle lieči. V zásade sa nemusí líska čarodejnice vôbec strihať.

Okrem toho, lieska čarodejnice so svojimi žltými, oranžovými a červenými kvetmi zimy (približne od januára) vyžaruje v záhrade veľmi príjemnú vôňu, ktorá vás pozýva k odpočinku!

Umiestnenie liesky rastlín - umiestnenie

Lieskové orechy nie sú príliš náročné, ale uprednostňujú slnečné alebo čiastočne zatienené miesto, kde je to možné chránené pred vetrom (napr. Pri stene domu). V ideálnom prípade by ste si mali kúpiť liesku čarodejnice ako rastlinnú rastlinu a na jeseň ju zasadiť do uvoľnenej pôdy bohatej na humus - čas rastu je potom 2 až 3 roky!

"Tip: Musíte byť v dostatočnej vzdialenosti od ostatných stromov, pretože lieska čarodejnice netoleruje konkurenciu koreňov v bezprostrednej blízkosti!

Okrem toho by ste si mali miesto líska čarodejnice zvoliť veľmi starostlivo a pokiaľ je to možné, usilovať sa o dlhú životnosť. Pretože tento typ liesky čarodejnice sa ťažko pohybuje a často nemôže kvitnúť niekoľko rokov.

Starostlivosť o liesku čarodejnice

Vo všeobecnosti by ste mali pravidelne uvoľňovať pôdu okolo liesky čarodejnice. Pôdu okolo kmeňa môžete zhromaždiť aj vrstvou mulča. To potom ukladá dostatok vlhkosti.

"Tip: Predtým, ako sa nahromadí vrstva mulča, by ste do pôdy mali pracovať vždy dostatok kompostu (živiny) - najlepšie na jar.

V suchých letných dňoch musíte lísku čarodejnice pravidelne zavlažovať. Inak v zime takmer neukazuje veľký rozkvet. Ale aj silný permafrost môže oddialiť kvitnutie liesky čarodejnice o niečo neskôr - do februára / marca.

Na konci leta alebo začiatkom jesene by ste mali lieske čarodejnice opäť poskytnúť výživné hnojivo.