Inštrukcia

Rastliny vanilky - 7 tipov na starostlivosť

Rastliny vanilky - 7 tipov na starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vanilka je jedným z najchutnejších korení na zemi, preto by nemala chýbať v žiadnej kuchyni. Prečítajte si, ako by ste sa mali najlepšie postarať o svoje vanilkové rastliny.

Vanilla by nemala chýbať v žiadnej kuchyni

Táto exotická rastlina, ktorá po niekoľkých rokoch tiež krásne kvitne žltou farbou, je ideálna pre zimnú záhradu alebo skleník, kde sa môže tešiť dostatočnému slnečnému žiareniu - pokiaľ možno v čiastočnom tieni. Výhodou je preto variabilný tieniaci systém! Rastliny vanilky sú radové rastliny, a preto si vyžadujú veľa miesta na výšku a šírku. To zasa hovorí o postoji v zimnej záhrade. Aby sa vaše rastliny vanilky darili pekne, tu je niekoľko tipov na starostlivosť, ktoré by ste si určite mali vziať k srdcu.

Rastliny vanilky - 7 tipov na starostlivosť

„Tip 1:
Rastliny vanilky (črepníkové rastliny) väčšinou patria medzi orchidey, preto by ste ich mali používať v špeciálnej pôde orchideí a dodávať im hnojivo orchideí (mierne hnojenie približne raz mesačne). Spravidla je však ich údržba a údržba omnoho jednoduchšia.

„Tip 2:
V zásade by ste mali podporovať svoj bujný rast - až do 1 metra ročne - trochu pomocou horolezeckých pomôcok. Môžete tiež vysadiť odrezky malých rastlín (odrezky) do závesných košov, odkiaľ potom vyrastú.

„Tip 3:
Na udržiavanie voľného výbehu je vanilka podmienečne vhodná iba v teplých letných mesiacoch - preto by ste ju nemali umiestňovať na priame slnko. Inak by teplota v miestnosti nemala klesnúť pod 20 stupňov (v zimných mesiacoch) na 25 stupňov po celý rok.

„Tip 4:
Rastliny vanilky tiež milujú veľmi vysokú vlhkosť vzduchu (približne 70 percent). Túto vysokú vlhkosť môžete dosiahnuť pomocou rozprašovača vody - jednoducho postrekujte rastliny niekoľkokrát denne.

„Tip 5:
Pri zalievaní teplou, ak je to možné, odvápnenou vodou (napr. Dažďovou vodou) sa uistite, že vanilkovým rastlinám je dané veľké množstvo vody, ale nie je povolené žiadne zamokrenie v kvetináčoch. Inak existuje riziko rozpadu koreňov, ako je známe aj u orchideí.

„Tip 6:
Vanilková izbová rastlina môže tiež ľahko niesť ovocie (vanilkové struky), ak ju poprášite kefou rukou. A skutočná vanilka (vanilkové fragany) dokonca vyžaruje jej príjemnú vôňu po celej miestnosti.

„Tip 7:
Skutočne zelené vanilkové struky môžete zbierať najneskôr vtedy, keď pomaly zožltnú. Nadmerné zrenie však spôsobí rozdelenie strukov, ktorým by ste sa určite mali vyhnúť.

Po zbere sa vanilkové fazule musia sušiť teplé a vlhké po dobu niekoľkých týždňov (až 4 mesiace), čím sa pred začatím použitia ako korenie stmavnú.